ՄԱԿ-ի ԱԽ-ն մայիսի 12-ին կանցկացնի Ուկրաինայի հումանիտար իրադրությանը նվիրված նիստ
ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդը (ԱԽ) մայիսի 12-ին կանցկացնի Ուկրաինայի հումանիտար իրադրությանը նվիրված նիստ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 11, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մայիսի 10-ին այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հաղորդել Է համաշխարհային կազմակերպության մի աղբյուր:
«Նիստը տեղի կունենա հինգշաբթի օրվա առաջին կեսին»,- ասել Է զրուցակիցը: Գործակալության մի այլ աղբյուր նաեւ հավաստել Է մայիսի 12-ին Անվտանգության խորհրդի կոնսուլտացիաների անցկացումը:
CNN հեռուստաալիքն իր հերթին հաղորդել Է, որ Անվտանգության խորհրդի նիստը հրավիրվել Է Ֆրանսիայի եւ Մեքսիկայի պահանջով: Այն տեղի կունենա բաց ձեւաչափով, որեւիցե հարցի վերաբերյալ քվեարկություն չի սպասվում: Նիստի մասնակիցների առջեւ հանդես կգան ՄԱԿ-ի Հումանիտար հարցերի համակարգման վարչության եւ ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի ներկայացուցիչները, ընդգծել Է CNN-ը:

UN Security Council to discuss humanitarian situation in Ukraine on May 12
The UN Security Council will hold a meeting on the humanitarian situation in Ukraine on May 12, a source within the Organization told TASS news agency.
STEPANAKERT, MAY 11, ARTSAKHPRESS: “The meeting will take place in the first half of the day Thursday”, the source said. This information was confirmed by another source as well.
TASS reports citing CNN, the Security Council meeting was summoned on request of France and Mexico. It will be open and no vote on any issue is expected. The participants will listen to representatives of UN Office for the Coordination of Humanitarian Affairs (OCHA) and United Nations Children's Fund (UNICEF), CNN report says.