Հորդանան գետի արևմտյան ափին իսրայելցի զինվորները գնդակահարել են «Ալ Ջազիրայի»-ի լրագրողին
Իսրայելցի զինվորները չորեքշաբթի օրը Հորդանան գետի արևմտյան ափին կրակել և սպանել են «Ալ Ջազիրայի» լրագրող Շիրին Աբու Աքլեին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 11, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Panorama.am-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է «Ալ Ջազիրայի»  հեռուստաալիքը, ինչպես նաև հաստատել է Պաղեստինի առողջապահության նախարարությունը։
Առողջապահական գերատեսչությունից, մասնավորապես, հայտնել են, որ Շիրինը, որը լուսաբանում էր Ջենինի փախստականների ճամբարում բանակի ռեյդերը, հրազենային վնասվածք է ստացել գլխի շրջանում, որից հետո մահացել է։ Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ զինծառայողները կիրառել են մարտական զինամթերք։
Al Jazeera-ն նշել է, որ թղթակիցը կրել է ժիլետ, երբ կրակոցների թիրախ է դարձել։ Հայտնի է, որ վիրավորվել է նաև մեկ այլ լրագրող՝ Ալի ալ-Սամուդին։ Նրա վիճակը բժիշկները գնահատում են կայուն։

На Западном берегу Иордана израильские солдаты застрелили репортера Al Jazeera
Израильские военнослужащие застрелили в среду на Западном берегу реки Иордан журналистку, репортера телеканала Al Jazeera Ширин Абу Акле.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 мая, АРЦАХПРЕСС-ТАСС. Об этом сообщил сам телеканал, а также подтвердил палестинский Минздрав.
В ведомстве, в частности, информировали, что Ширин, которая освещала армейский рейд в лагере беженцев в Дженине, получила огнестрельное ранение в голову, после чего умерла. Как отмечает телеканал, военнослужащие использовали боевые патроны.
В Al Jazeera отметили, что репортер была одета в специальный жилет с надписью "пресса", когда попала под обстрел. Известно, что ранения также получил еще один журналист Али ас-Самуди. Его состояние оценивается врачами как стабильное.