Դպրոցին հրաժեշտ է տվել ՀՀ-ում ժամանակավորապես ապաստանած 176 արցախցի աշակերտ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացնում են ՀՀ-ում Արցախի Հանրապետության կառավարության օպերատիվ շտաբից։
Ըստ աղբյուրի` շրջանավարտներից 79-ը ԱՀ Քաշաթաղի, 61-ը` Հադրութի, 27-ը` Շահումյանի, 4-ը` Շուշիի, 2-ը` Մարտակերտի և 3-ը Մարտունու շրջանից տեղահանված ընտանիքների երեխաներ են։ ԱՀ կառավարության օպերատիվ շտաբից իրազեկում են նաեւ, որ ՀՀ-ում 9-րդ դասարանն ավարտել է 324 Արցախից տեղահանված աշակերտ։ Նրանցից 162-ը Քաշաթաղի, 94-ը` Հադրութի, 31-ը` Շահումյանի, 15-ը` Շուշիի, 8-ը` Մարտակերտի, 12-ը` Ասկերանի, 2-ը Մարտունու շրջանից տեղահանված ընտանիքների երեխաներ են։

176 арцахских выпускников, временно переехавших в Армению, попрощались со школой
СТЕПАНАКЕРТ, 4 июня, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщили в оперативном штабе правительства Республики Арцах в Армении.
Согласно источнику, 79 выпускников являются детьми семей переселенцев из Кашатагского, 61 из Гадрутского, 27 из Шаумяновского, 4 из Шушинского, 2 из Мартакертского и 3 из Мартунинского районов.
Оперативный штаб правительства Республики Арцах также сообщает, что 324 перемещенных из Арцаха ученика закончили 9-й класс в Армении. Из них 162 ученика из Кашатагского, 94 из Гадрутского, 31 из Шаумяновского, 15 из Шушинского, 8 из Мартакертского, 12 из Аскеранского и 2 из Мартунинского районов.