Նախագահ Հարությունյանն ընդունել է ՀԲԸՄ պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 8-ին ընդունել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) Հայաստանի մասնաճյուղի պատվիրակությանը՝ նախագահ Վազգեն Յակուբյանի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են նախագահի աշխատակազմից, հանդիպմանը, որին մասնակցել է նաև ԱՀ պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը, քննարկվել են ՀԲԸՄ արցախյան ծրագրերի ընթացքը և նոր նախաձեռնությունները:
Նախագահ Հարությունյանը գոհունակություն է հայտնել կազմակերպության հետ երկարամյա համագործակցությունից և նշել, որ այսօր Արցախում թե՛ պետական, թե՛ բարեգործական խողովակներով իրականացվող ծրագրերի բովանդակությունից ու հաջողությունից է կախված Արցախի Հանրապետության ապագան:

President of Artsakh receives AGBU delegation
President of the Republic of Artsakh Arayik Harutyunyan received today the delegation of the Armenia branch of the Armenian General Benevolent Union (AGBU) led by President Vasken Yacoubian, the Presidential Office said.
STEPANAKERT, JUNE 8, ARTSAKHPRESS: The process of the ABGU programs and its new initiatives in Artsakh were discussed.
The meeting was also attended by State Minister of Artsakh Artak Beglaryan.
President Harutyunyan praised the long-term cooperation with the organization and stated that the future of Artsakh depends on the content and success of the programs being implemented in the Republic both with public and charity funds.