Կարմիր շուկայում խաղահրապարակ է բացվել, վերանորոգվում է մանկապարտեզը
Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի սահմանամերձ Կարմիր շուկա համայնքում նոր խաղահրապարակ է բացվել։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրել է համայնքի ղեկավար Նարեկ Աթայանը։
«Խաղահրապարակը համայնքի բնակիչների սեփական միջոցներով նախկինում էր կառուցվել։ Վերջերս «Ղողանջ» հասարակական կազմակերպության կողմից և «Սյուն» հիմնադրամի աջակցությամբ այն կահավորվել է համապատասխան գույքով։ Համայնքը 200-ից ավելի երեխա ունի։ Նրանք կկարողանան իրենց ամառային ակտիվ հանգիստն անցկացնել խաղահրապարակում, որից օգտվելու հնարավորություն ունեն նաև հարևան Թաղավարդի մանուկները»,-նշել է Ն. Աթայանը։
Բնութագրությունը հասանալի չէ Նա իրազեկել է նաև, որ ԿԽՄԿ-ի կողմից վերանորոգվում է համայնքի մանկապարտեզը։
Բնութագրությունը հասանալի չէ «Դեռ նոր սկսված աշխատանքներն ակտիվ են ընթանում։ Ըստ նախատեսվածի՝ պետք է ավարտվեն ընթացիկ տարվա դեկտեմբեր ամսին։ Բայց պետք է նշեմ, որ եթե վարպետները շարունակեն նման տեմպերով աշխատել, ապա նախատեսված ժամանակից շուտ կավարտեն»,-ընդհանրացրել է համայնքապետը` հավելելով, որ մանկապարտեզը, վերանորոգման պայմանավորված, չի դադարեցրել գործունեությունը, այլ շարունակում է գործել դպրոցի շենքում։

В общине Кармир шука открыли детскую площадку, идет ремонт детского сада
В приграничной общине Кармир шука Мартунинского района Республики Арцах открылась новая детская площадка.
СТЕПАНАКЕРТ, 13 июня, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сообщил глава общины Нарек Атаян.
«Детская площадка ранее была построена на собственные средства жителей поселка. Недавно она была обставлена соответствующим имуществом общественной организацией «Хохандж» при поддержке фонда «Сюн». В общине более 200 детей. Они смогут провести свой активный летний отдых на игровой площадке, которой могут пользоваться даже дети соседнего Тагаварда», — отметил Н. Атаян.
Он также сообщил, что общинный детский сад ремонтируется при поддержке МККК.
«Начавшиеся работы активно продолжаются. По плану они должны быть завершены в декабре текущего года. Но должен отметить, что если мастера продолжат работать в таком темпе, то закончат досрочно", - обобщил глава общины, добавив, что в связи с ремонтом детский сад не прекратил работу, а продолжает действовать в здании школы.