Փարիզում Արթուր Թովմասյանը հանդիպել է Ֆրանսիայում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցչի և ներկայացուցչության անձնակազմի հետ
Այսօր` հունիսի 13-ին, Փարիզում ԱՀ խորհրդարանի ղեկավար Արթուր Թովմասյանը հանդիպել է Ֆրանսիայում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանի և ներկայացուցչության անձնակազմի հետ։
Փարիզում  Արթուր Թովմասյանը  հանդիպել է  Ֆրանսիայում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցչի և ներկայացուցչության անձնակազմի հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովից, հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել 2020 թվականի 44-օրյա պատերազմի ընթացքում ֆրանսիական քաղաքական գործիչների և տեղական ինքնակառավարման մարմինների կողմից Արցախին ցուցաբերած օժանդակության, և այն շարունակական դարձնելու անհրաժեշտության մասին:
ԱԺ նախագահը հատուկ ընդգծել է պատերազմից անմիջապես հետո Ֆրանսիայի Սենատի և Ազգային ժողովի կողմից Արցախի Հանրապետության ճանաչման մասին բանաձևերի ընդունման կարևորությունը:
Հանդիպմանը Արթուր Թովմասյանը բարձր է գնահատել Ֆրանսիայում ԱՀ մշտական ներկայացուցչության աշխատանքը:
ԱԺ նախագահի հանդիպումները շարունակվելու են ֆրանսիական քաղաքական շրջանակների և ֆրանսահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, որոնց մասին հավելյալ տեղեկություններ կտրամադրվեն Արցախ վերադառնալուց հետո:

В Париже Артур Товмасян встретился с постпредом Республики Арцах во Франции и персоналом представительства
Сегодня, 13-го июня, руководитель парламента Республики Арцах Артур Товмасян в Париже встретился с постоянным представителем Республики Арцах во Франции Ованнесом Геворкяном и персоналом представительства.
СТЕПАНАКЕРТ, 13 июня, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в Национальном Собрании Республики Арцах, в ходе встречи собеседники коснулись содействия, оказанного Арцаху французскими политическими деятелями и органами местного самоуправления в период 44-дневной войны 2020 года, и необходимости дальнейших шагов в этом направлении.
Председатель НС особо отметил важность принятия непосредственно после войны Сенатом и Национальным собранием Франции резолюции о признании Республики Арцах.
В ходе встречи Артур Товмасян высоко оценил работу постоянного представительства Республики Арцах во Франции.
Встречи председателя НС с представителями политических кругов и армянской общины Франции продолжатся. Дополнительная информация о встречах будет предоставлена по возвращении в Арцах.