Երեւանում տեղի կունենա ՀԱՊԿ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարների կոմիտեի նիստ
Հունիսի 17-ին Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) Անվտանգության խորհրդի քարտուղարների կոմիտեի (ԱԽՔԿ) նիստը տեղի կունենա Երեւանում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացրել է ՀԱՊԿ-ի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Զայնետդինովը, գրում է News.am-ը։
Նիստը կնախագահի Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, կմասնակցի ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը։
Նշվել է, որ նիստն ընթանալու է նեղ շրջանակով եւ լիագումար նիստի ձեւաչափով։ Նախատեսվում է քննարկել ՀԱՊԿ-ի անդամ պետությունների մարտահրավերների եւ սպառնալիքների չեզոքացման միջոցները։
Քարտուղարների կոմիտեի հաստատմանն են ներկայացվելու 2023թ. ՀԱՊԿ-ի հավաքական անվտանգության համակարգի ուժերի եւ միջոցների կազմավորման եւ կառավարման մարմինների համատեղ պատրաստման պլանը  եւ մի շարք այլ փաստաթղթեր։

В Ереване пройдет заседание Комитета секретарей СБ ОДКБ
Заседание Комитета секретарей Совета безопасности (КССБ) Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) состоится 17 июня в Ереване.
СТЕПАНАКЕРТ, 15 июня, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщил пресс-секретарь ОДКБ Владимир Зайнетдинов, передает news.am.
Заседание пройдет под председательством секретаря Совбеза Армении Армена Григоряна, в нем примет участие генеральный секретарь ОДКБ Станислав Зась.
Отмечается, что мероприятие пройдет в узком составе и формате пленарного заседания. Планируется обсудить меры по нейтрализации вызовов и угроз безопасности государств-членов ОДКБ.
На утверждение КССБ будет вынесен План совместной подготовки органов управления и формирований сил и средств системы коллективной безопасности ОДКБ на 2023 год и ряд других документов.