Արցախի Մայր բուհի շրջանավարտներին դիպլոմներ են հանձնվել
Հունիսի 13-16-ը Արցախի պետական համալսարանի տարբեր ֆակուլտետների շրջանավարտներին դիպլոմներ են հանձնվել:
Արցախի Մայր բուհի  շրջանավարտներին դիպլոմներ են հանձնվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԱրՊՀ Լրատվության և հանրային կապերի բաժնի պետ Զարինե Սառաջյանը նշել է, որ 2021-2022 ուսումնական տարում Արցախի Մայր բուհն ավարտել է 501 ուսանող, որից բակալավրիատի առկա և հեռակա ուսուցման համակարգը՝ 356, իսկ մագիստրատուրան՝ 145 շրջանավարտ:
«Ավանդույթի համաձայն՝ բուհում շրջանավարտների դիպլոմների հանձնման արարողությունը տեղի է ունենում զոհված ուսանող-ազատամարտիկների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողի մոտ: Ուսանողները, դասախոսները ծաղիկներ են խոնարհում՝ հարգանքի տուրք մատուցելով անմահացած քաջորդիների հիշատակին: Այս տարի Մանկավարժության և սպորտի ֆակուլտետը թողարկեց բակալավրիատի և մագիստրատուրայի 93 շրջանավարտ, տնտեսագիտության ֆակուլտետը՝ 88, բանասիրական ֆակուլտետը՝ 86, պատմության և իրավագիտության ֆակուլտետը՝ 98, իսկ բնագիտական ֆակուլտետը՝ 127 շրջանավարտներ»,-ներկայացրել է Զ. Սառաջյանը:
Նա իրազեկել է, որ հունիսի 17-ին՝ ժամը 12.00-ին, Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատի մեծ դահլիճում տեղի կունենա շրջանավարտների հրաժեշտի հանդիսավոր արարողություն-միջոցառում:

Выпускникам Арцахского государственного университета вручены дипломы
13-16 июня выпускникам различных факультетов Арцахского государственного университета были вручены дипломы.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 июня, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" начальник отдела информации и общественных связей АрГУ Зарине Сараджян отметила, что в 2021-2022 учебном году Арцахский государственный университет выпустил 501 студента, из них 356 студентов окончили бакалавриат заочной и очной формы обучения, а 145  окончили магистратуру.
«По традиции церемония вручения дипломов в университете проходит у мемориала павшим студентам-освободителям. Студенты и преподаватели возлагают цветы в память о бессмертных героях. В этом году факультет педагогики и спорта выпустил 93 бакалавра и магистра, экономический факультет – 88, филологический факультет – 86, факультет истории и права – 98, факультет естественных наук – 127 выпускников», — представила З. Сараджян.
Она сообщила, что торжественная церемония-прощание состоится 17 июня в 12:00 в большом зале Степанакертского Дворца культуры и молодежи.