Արմեն Գրիգորյանը հայտարարեց ՀԱՊԿ երկրների ԱԽ քարտուղարների հերթական նիստի բացման մասին
Երևանում մեկնարկել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ պետությունների Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների հանձնաժողովի հերթական նիստը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը՝ քիչ առաջ տեղի ունեցավ նիստի բացումը, որի մասին որպես նիստի նախագահող հայտարարեց Հայաստանի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը:
Նիստին մասնակցում են նաև Բելառուսի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ալեքսանդր Վոլֆովիչը, Ղազախստանի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար, նախագահի օգնական Գիզատ Նուրդաուլետովը, Ղրղզստանի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Մարատ Իմանկուլովը, Ռուսաստանի Դաշնության Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևը, Տաջիկստանի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նասրուլլո Մահմուդզոդան, ինչպես նաև ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը:
Արմեն Գրիգորյանի հայտարարությունից հետո նիստ շարունակվեց փակ դռների ետևում: ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների և գլխավոր քարտուղարի նիստից հետո տեղի է ունենալու Հայաստանի ԱԽ քարտուղարի և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի համատեղ հայտարարությունը:

Армен Григорян открыл очередное заседание секретарей Совета безопасности государств-членов ОДКБ
В Ереване началось очередное заседание Комитета секретарей Советов безопасности Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ).
СТЕПАНАКЕРТ, 17 июня, АРЦАХПРЕСС- Как передает корреспондент «Арменпресс», очередное заседание Комитета, в качестве председательствующего, открыл секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян.
В заседании принимают участие секретарь Совета безопасности Республики Беларусь Александр Вольфович, секретарь Совета безопасности Республики Казахстан, помощник президента Гизат Нурдаулетов, секретарь Совета безопасности Кыргызской Республики Марат Иманкулов, секретарь Совета безопасности Республики Таджикистан Насрулло Махмудзода, секретарь Совета безопасности Российской Федерации Николай Патрушев и генеральный секретарь ОДКБ Станислав Зась.
После открытия заседание проходит за закрытыми дверями. Совместное заявление секретаря Совета безопасности Армении и генерального секретаря ОДКБ состоится после заседания Совета безопасности ОДКБ.