Արմեն Գրիգորյանը հայտարարեց ՀԱՊԿ երկրների ԱԽ քարտուղարների հերթական նիստի բացման մասին
Երևանում մեկնարկել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ պետությունների Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների հանձնաժողովի հերթական նիստը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը՝ քիչ առաջ տեղի ունեցավ նիստի բացումը, որի մասին որպես նիստի նախագահող հայտարարեց Հայաստանի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը:
Նիստին մասնակցում են նաև Բելառուսի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ալեքսանդր Վոլֆովիչը, Ղազախստանի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար, նախագահի օգնական Գիզատ Նուրդաուլետովը, Ղրղզստանի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Մարատ Իմանկուլովը, Ռուսաստանի Դաշնության Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևը, Տաջիկստանի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նասրուլլո Մահմուդզոդան, ինչպես նաև ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը:
Արմեն Գրիգորյանի հայտարարությունից հետո նիստ շարունակվեց փակ դռների ետևում: ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների և գլխավոր քարտուղարի նիստից հետո տեղի է ունենալու Հայաստանի ԱԽ քարտուղարի և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի համատեղ հայտարարությունը:

Session of CSTO Committee of Secretaries of Security Councils launched in Yerevan
The session of the Committee of Secretaries of Security Councils of the member states of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) launched in Yerevan on June 17, Armenpress correspondent reports.
STEPANAKERT, JUNE 17, ARTSAKHPRESS: Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan announced the opening of the session.
The session is attended by Secretary of the Security Council of Belarus Alexander Volfovich, Secretary of the Security Council of Russia Nikolay Patrushev, Secretary of the Security Council of Kazakhstan Gizat Nurdauletov, Secretary of the Security Council of Kyrgyzstan Marat Imankulov, Secretary of the Security Council of Tajikistan Nasrullo Mahmudzoda and CSTO Secretary General Stanislav Zas.
After the announcement of Chairman Armen Grigoryan, the session continued in a closed format.
Armen Grigoryan and CSTO Secretary General Stanislav Zas will make a joint statement after the session.