Հենրիխ Մխիթարյանի տեղափոխությունը ձգձգվում է
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի նախկին կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի՝ նոր ակումբ տեղափոխությունը հետաձգվում է:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունիսի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ինչպես գրում է  La Gazzetta dello Sport-ը հայ կիսապաշտպանի տեղափոխությունը երկարում է, քանի որ մինչ հունիսի 30-ը Մխիթարյանը լինելու է «Ռոմա»-ի ֆուտբոլիստ: Հայ ֆուտբոլիստը պաշտոնապես կներկայացվի գալիք շաբաթ: Մխիթարյանը հունիսի 22-ին արդեն իսկ անցել է նոր ակումբ տեղափոխվելու հետ կապված բուժզննումը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Մխիթարյանի աշխատավարձը հավելավճարներով կկազմի մոտ 4,2 միլիոն եվրո: «Ինտերի» հետ նրա պայմանագիրը նախատեսված է մինչև 2024 թվականը:

Переход Генриха Мхитаряна затягивается, он будет представлен на следующей неделе
СТЕПАНАКЕРТ, 23 июня, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Как сообщает La Gazzetta dello Sport, трансфер армянского полузащитника затягивается, Мхитарян будет футболистом «Ромы» до 30 июня. Армянский футболист официально будет представлен на следующей неделе. 22 июня Мхитарян прошел медосмотр, связанный с переходом в новый клуб.
Ранее сообщалось, что зарплата Генриха Мхитаряна составит около 4,2 млн евро с учетом премий. Его контракт с «Интером» рассчитан до 2024 года.
Генрих Мхитарян выступает в итальянской Серии А с 2019 года. Армянский полузащитник в составе римской «Ромы» стал победителем первого турнира Лиги конференций.