Ֆինլանդիայի և Շվեդիայի անդամակցությունը ՆԱՏՕ-ին նույնը չէ, ինչ Ուկրաինայինը. Պուտին
Մոսկվայի համար Ֆինլանդիայի և Շվեդիայի անդամակցությունը ՆԱՏՕ-ին ամենևին էլ նույնը չէ, ինչ Ուկրաինայի անդամակցությունը ՆԱՏՕ-ին՝ հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։«Ուզում են՝ թող միանան: Ռուսաստանը նրանց հետ խնդիրներ չունի։ Նախկինում մեր հարաբերություններում ամեն ինչ լավ էր, այժմ այլ կերպ կլինի»,- հավելել է Կրեմլի ղեկավարը, գրում է 1lurer.am-ը:
Նա զգուշացրել է՝ սկանդինավյան երկու երկրում Դաշինքի ռազմական ենթակառուցվածքի տեղակայման դեպքում Ռուսաստանը ստիպված կլինի հայելային պատասխան տալ:
ՌԴ նախագահն անդրադարձել է Ուկրաինայի շուրջ իրավիճակին: «Ռազմական գործողությունն ընթանում է ըստ ծրագրի. Դոնբասի ազատագրումը և Ռուսաստանի անվտանգությունը երաշխավորող պայմանների ստեղծումը մեր վերջնական նպատակներն են»,- եզրափակել է Պուտինը։

Членство Швеции и Финляндии в НАТО совсем не то, что членство Украины: Путин
Для России членство Швеции и Финляндии в НАТО совсем не то же самое, что вступление в альянс Украины.
СТЕПАНАКЕРТ, 30 июня, АРЦАХПРЕСС- Об этом заявил президент РФ Владимир Путин на пресс-конференции после Каспийского саммита, передает 1lurer.am.
"Для нас членство Швеции и Финляндии в НАТО совсем не то, что членство Украины. И мы отдаём себе отчёт, и они понимают. Украина совсем другое. Из Украины начали делать антироссийский плацдарм, чтобы попытаться раскачивать саму Россию, начали бороться с русской культурой, русским языком. Ничего подобного в Финляндии и Швеции нет, это совершенно другая ситуация", - указал глава государства.