Արթուր Թովմասյանը ընդունել է «Ապրելու ձայնը» խորագրով գրական- մշակութային օրերի մասնակիցներին
Հուլիսի 1-ին ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը ընդունել է «Ապրելու ձայնը» խորագրով գրական- մշակութային օրերի մասնակիցներին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Ինչպես հայտնում են ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից, ողջունելով հյուրերին՝ Արթուր Թովմասյանը կարևորել է ստեղծագործող մարդկանց դերը հանրության  մեջ առողջ մտածելակերպ ձևավորելու, մարդու գեղագիտական ճաշակի վրա ներազդելու, նաև՝ պատմությունը վավերականացնելու տեսանկյունից: Նա գրողների աշխատանքը համեմատել է մեղուների ու շինարարների ստեղծող տեսակի հետ:
Ազգային ժողովի նախագահը խոսել է արցախցու դիմադրողական ուժը հզորացնելու անհրաժեշտության մասին՝ այդ տեսանկյունից ընդգծելով Արցախ-Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդման, գրական-մշակութային կամուրջների ստեղծման կարևորությունը:
Համազգային հայ կրթական և մշակութային միության արցախյան գրասենյակի պատասխանատու Հերմինե Ավագյանը, ով  «Ապրելու ձայնը» գրական –մշակութային օրերի կազմակերպիչներից է, շնորհակալություն է հայտնել հանդիպման համար ու նշել նման միջոցառումների շարունակականության կարևորությունը:
290414600_408321661360649_6438393804208156123_n.jpg (1.61 MB)
Հանդիպումն ընթացել է ազատ ընթացակարգով, Հայաստանից ժամանած գրողներն ու գրականագետները հարցեր են ուղղել խորհրդարանի ղեկավարին ու խոսել Արցախը համազգային մշակութային կենտրոն դարձնելու հնարավորության մասին:

Артур Товмасян принял участников литературно-культурного проекта "Голос жизни"
1-го июля председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян принял участников литературно-культурного проекта "Голос жизни".
Артур Товмасян принял участников литературно-культурного проекта
СТЕПАНАКЕРТ, 1 июля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает отдел по связям с общественностью Национального Собрания Республики Арцах, приветствуя гостей, Артур Товмасян указал на важную роль творческих людей с точки зрения формирования здорового образа мышления в обществе, влияния на эстетический вкус человека. Творческую работу писателей он сравнил с усердной и созидательной работой пчёл и строителей.
В своем слове председатель Национального собрания подчеркнул важность укрепления связей Арцах-Армения-Диаспора, создания литературно-культурных "мостов".
Директор Арцахского офиса Армянского образовательно-культурного союза "Амазгаин", организатор литературно-культурного проекта "Голос жизни" Эрмине Авагян выразила благодарность за проведение встречи и отметила важность продолжения подобных мероприятий.
Встреча прошла в свободном режиме, прибывшие из Армении писатели и литературоведы задали вопросы руководителю парламента и коснулись возможности превращения Арцаха в общенациональный культурный центр.