40 հազար դրամի չափով պետաջակցության հայտերի ընդունումը կմեկնարկի օգոստոսին
44-օրյա պատերազմի հետևանքով տեղահանված և (կամ) բնակտարածք կորցրած անձանց բնակարանային կարիքի ժամանակավոր բավարարման նպատակով դրամական աջակցություն ստանալու համար հայտերի ընդունումը կմեկնարկի օգոստոսին:
40 հազար  դրամի չափով պետաջակցության հայտերի ընդունումը կմեկնարկի օգոստոսին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ը տեղեկացավ Արցախի Հանրապետության բնակարանային հարցերի կոմիտեից:
«Հայտերի ընդունման ուշացումը պայմանավորված է էլեկտրոնային ծրագրի մշակմամբ: Մինչ այդ կարող եք ծանոթանալ կարգի կիրառման վերաբերյալ ուղեցույցին՝ որտեղ կարող եք գնտել Ձեզ հուզող հարցերի պատասխանները:
Հայցում ենք Ձեր ներողամտությունը և հայտնում, որ առաջիկա օրերին պաշտոնական հայտարարություն կլինի՝ կապված հայտերի ընդունման մեկնարկի հետ», նշել են ԱՀ բնակարանային հարցերի կոմիտեից:

Прием заявок на государственную помощь в размере 40 000 драмов начнется в августе
Прием заявок на получение финансовой поддержки для временного удовлетворения жилищных потребностей лиц, перемещенных в результате 44-дневной войны, начнется в августе.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 июля, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщили в комитете по жилищным вопросам Республики Арцах.
"Задержка приема заявок связана с разработкой электронной программы. А пока вы можете ознакомиться с подробностями, здесь сможете найти ответы на интересующие вас вопросы.
Просим прощения и сообщаем, что в ближайшие дни будет официальное объявление о начале приема заявок", - говорится в сообщении Комитета по жилищным вопросам Республики Арцах.