Ստեփանակերտում կայացել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Կարեն Ջանիբեկյանի հուշ երեկոն և մոնո ներկայացում
Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատի փոքր դահլիճում նախօրեին կայացել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Կարեն Ջանիբեկյանի 85-ամյա տարելիցին նվիրված հուշ -երեկոն և նրա տիկնոջ՝ Լիանա Անթառանյանի մոնո ներկայացումը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Լիանա Անթառանյանը ներկայացրել է հեղինակային՝ «Ես և նա» սիրային դրաման:
Ներկայացումից հետո դերասանուհին պատմեց, որ տարիներ առաջ, մասնակցելով Ստեփանակերտի Վ. Փափազյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի 80-ամյակին, ՀՀ ժողովրդական արտիստ, երջանկահիշատակ Կարեն Ջանիբեկյանը ցանկություն էր հայտնել ներկայացումներով հանդես գալ Արցախում, որը նրան չհաջողվեց կյանքի կոչել:
«Շուրջ 10 տարի անց ես փորձեցի իրականացնել նրա երազանքը: Տարին մեզ համար նաև հոբելյանական է՝ լրացել է Վարպետի 85-ամյակը: Այս տարվա մեր հյուրախաղերը նվիրված են լինելու Կարեն Ջանիբեկյանի հիշատակին: Ես ամեն ինչ արեցի, որպեսզի առաջին ներկայացումը տեղի ունենա Արցախում: Համոզված եմ, որ Վարպետի շունչն ու ոգին այստեղ է: Արցախն ու արցախցիներն իմ ակունքն են, անբաժան մասնիկը »,-ասել է դերասանուհին՝ հայտնելով, որ անձամբ նույնպես սերում է արցախյան հին տոհմից:

В Степанакерте прошел вечер памяти народного артиста РА Карена Джанибекяна и моноспектакль
В малом зале Степанакертского Дворца культуры и молодежи накануне состоялся вечер памяти, посвященный 85-летию народного артиста РА Карена Джанибекяна и моноспектакль его супруги Лианы Антаранян.
В Степанакерте прошел вечер памяти народного артиста РА Карена Джанибекяна
и моноспектакль
СТЕПАНАКЕРТ, 26 июля, АРЦАХПРЕСС- По сообщению "Арцахпресс", Лиана Антаранян представила авторскую любовную драму «Я и он».
После спектакля актриса рассказала, что много лет назад, участвуя в степанакертском спектакле на 80-летие Государственного драматического театра имени Папазяна, народный артист РА Карен Джанибекян изъявил желание выступить в Арцахе, но ему это не удалось.
«Примерно 10 лет спустя я попыталась осуществить его мечту. Год для нас тоже юбилейный: исполнилось 85 лет со дня рождения Мастера. Наши гастроли в этом году будут посвящены памяти Карена Джанибекяна. Я сделала все, чтобы первое выступление состоялось в Арцахе. Я уверена, что дыхание и дух Мастера здесь. Арцах и народ Арцаха - мой источник, неотъемлемая часть", - сказала актриса, сообщив, что лично она также происходит из старинного арцахского рода.