Ադրբեջանական ստորաբաժանումները կոպիտ կերպով խախտել են հրադադարի ռեժիմը. վիրավորում է ստացել 7 զինծառայող
Օգոստոսի 3-ին, ժամը 09։00-ից սկսած, ադրբեջանական ստորաբաժանումները կոպիտ կերպով խախտել են հրադադարի ռեժիմը՝ ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ կիրառելով նռնականետեր և ԱԹՍ-ներ, ինչի հետևանքով վիրավորում է ստացել 7 զինծառայող, որից 6-ի կյանքին վտանգ չի սպառնում, մյուս վիրավորի վիճակը գնահատվում է ծանր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին պաշտոնական հաղորդագրություն է տարածել ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ Արցախի Հանրապետությունում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող ՌԴ զորախմբի հետ միջոցներ են ձեռնարկվում իրադրությունը կայունացնելու ուղղությամբ։

Азербайджанские подразделения грубо нарушили режим прекращения огня- 7 военнослужащих получили ранения: АО Арцаха
Министерство обороны Республики Арцах сообщает, что 3 августа, с 09:00 азербайджанские подразделения, грубо нарушив режим прекращения огня, открыли огонь в направлении позиций Армии обороны с применением гранатометов и БПЛА. В результате чего 7 военнослужащих АО получили ранения, жизнь 6 из них вне опасности, состояние седьмого раненого оценивается как тяжелое.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в пресс-службе Министерства обороны Арцаха.
Вместе с российской военной группировкой, выполняющей миротворческую миссию в Республике Арцах, принимаются меры по стабилизации ситуации.