Միրզոյանը Կասպրչիկի հետ հանդիպմանը դատապարտել է եռակողմ հայտարարությունների կամայական մեկնաբանության, իրավիճակի ապակայունացման Ադրբեջանի փորձը
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն օգոստոսի 3-ին ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես  հայտնում են ԱԳՆ-ից, Արարատ Միրզոյանն Անջեյ Կասպրչիկին է ներկայացրել վերջին օրերի ընթացքում տարածաշրջանում ստեղծված անվտանգային իրավիճակը։
Նախարար Միրզոյանը դատապարտել է եռակողմ հայտարարությունների կամայական մեկնաբանության և իրավիճակի ապակայունացման ադրբեջանական փորձերը՝ ընդգծելով միջազգային հանրության՝ մասնավորապես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ պետությունների կողմից իրավիճակի հասցեական գնահատականների կարևորությունը։
Վերահաստատվել է հայկական կողմի կառուցողական դիրքորոշումն՝ ուղղված Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ հանգուցալուծմանը։

Министр ИД Армении на встрече с Анджеем Каспршиком осудил попытки Азербайджана дестабилизировать ситуацию
3 августа министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян принял личного представителя Действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспршика.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 августа, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в МИД РА, Арарат Мирзоян представил Анджею Каспршику ситуацию по безопасности, сложившуюся в регионе за последние дни.
Министр Мирзоян осудил произвольное толкование Азербайджана пунктов трехсторонних заявлений и попытки дестабилизировать ситуацию, подчеркнув важность того, чтобы международное сообщество, в частности государства-сопредседатели Минской группы ОБСЕ, дали ситуации соответствующие оценки.
Была подтверждена конструктивная позиция армянской стороны, направленная на нормализацию отношений между Арменией и Азербайджаном и на мирное урегулирование нагорно-карабахского конфликта.