Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հաջորդ նիստը կկայանա հոկտեմբերին Հայաստանում
Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) երկրների կառավարությունների ղեկավարներն օգոստոսի 26-ին Չոլպոն Աթայում կայացած հանդիպմանը պայմանավորվել են Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հաջորդ նիստն անցկացնել հոկտեմբերին Հայաստանում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։  Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
Մասնավորապես, Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչն առաջարկել Է նիստն անցկացնել դեկտեմբերի 1 - 2-ը: Դրան ի պատասխան, ՌԴ-ի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը նշել Է, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ավելի վաղ առաջարկել է հաջորդ նիստն անցկացնել հոկտեմբերի 20-21-ը: «Ինձ թվացել է, որ մենք դրա շուրջ համաձայնություն ունեինք»,- ասել Է Ռուսաստանի նախարարների կաբինետի ղեկավարը:
Դրանից հետո վարչապետները մեկ անգամ եւս քննարկել են հաջորդ հանդիպման անցկացման ժամկետը եւ կոլեկտիվ կերպով որոշել, որ Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստը կկայանա հոկտեմբերին:

Armenia to host next session of Eurasian Inter-governmental Council this October
The heads of government of the member states of the Eurasian Economic Union (EAEU) agreed during their August 26th meeting in Kyrgyzstan’s Cholpon-Ata to hold the next session of the Eurasian Inter-governmental Council in Armenia this October, reports TASS.
STEPANAKERT, AUGUST 26, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: In particular, Chairman of the Board of the Eurasian Economic Commission Mikhail Myasnikovich proposed to hold the next meeting on December 1-2. In response, Russian Prime Minister Mikhail Mishustin said that his Armenian counterpart Nikol Pashinyan earlier proposed to hold the next session on October 21-22. The EEU Prime Ministers once again discussed the issue and made a collective decision to hold the next meeting in October.