Սամվել Կարապետյանը 2 մլն դոլարի օգնություն կտրամադրի Ադրբեջանի ռազմական ագրեսիայի հետեւանքով տուժածներին
Սամվել Կարապետյանը 2 մլն ԱՄՆ դոլարի օգնություն կտրամադրի Ադրբեջանի ռազմական ագրեսիայի հետեւանքով տուժածներին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են «Տաշիր» ընկերությունների խմբի մամուլի ծառայությունից։
«Խիստ մտահոգված եմ վերջին օրերին Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձություններով։
Հայաստանի խաղաղ բնակչությանը հասցված մահացու հարվածները չպետք է անտեսվեն համաշխարհային հանրության կողմից։ Այս գործողություններին կարեւոր է միանշանակ գնահատական տալ։ Ադրբեջանի ագրեսիայի հետևանքով ունենք բազմաթիվ զոհեր, ոչնչացված են քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ։ Կարևոր է ջանքեր գործադրել տարածաշրջանում հումանիտար աղետից խուսափելու համար:
Ինչպես նախկինում, այնպես էլ այսօր, աջակցելու եմ մեր ժողովրդին, Ադրբեջանի դաժան անօրինականության զոհերին։ Տուժած ընտանիքներին փոխհատուցում և առավելագույն աջակցություն կտրամադրենք», - մեջբերում «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանի խոսքից:

«Мир не должен закрывать глаза на смертельные удары Азербайджана»: Самвел Карапетян выделит $2 млн пострадавшим от агрессии Баку
Президент и основатель группы компаний «Ташир» Самвел Карапетян пообещал направить $2 млн пострадавшим в результате агрессии Азербайджана в отношении Армении.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 сентября, АРЦАХПРЕСС- Сообщает пресс-служба ГК «Ташир». «Как и раньше, я и сегодня поддержу наш народ, семьи жертв жестоких беззаконий Азербайджана. Я предоставлю семьям пострадавших компенсацию, окажу им максимальную поддержку», — приводит пресс-служба слова бизнесмена.
Карапетян подчеркнул, что «глубоко озабочен событиями последних дней». Он призвал международное сообщество «не закрывать глаза на смертельные удары, нанесенные по мирным жителям Армении». «Эти действия должны удостоиться адекватной оценки», — заявил предприниматель.
Он отметил, что сейчас необходимо приложить усилия для того, чтобы избежать гуманитарной катастрофы в регионе, поскольку азербайджанская агрессия обернулась многочисленными жертвами и уничтожением гражданских объектов.