Սուրեն Պապիկյանը Փելոսիին ներկայացրել է Ադրբեջանի ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն սեպտեմբերի 18-ին ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության  և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Սուրեն Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել Նենսի Փելոսիին իրավիճակին արագ արձագանքելու, Հայաստան այցելելու, սեպտեմբերի 13-ին ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ադրբեջանական լայնածավալ ռազմական ագրեսիայի վերաբերյալ հասցեական գնահատականներ հնչեցնելու համար:
Պաշտպանության նախարարը ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիին է ներկայացրել ադրբեջանական լայնածավալ ռազմական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը:
Նենսի Փելոսին իր խոսքում ներկայացրել է իրավիճակի վերաբերյալ ԱՄՆ դիրքորոշումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև պաշտպանական ոլորտում երկու երկրների համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Armenian Defense Minister briefs US House Speaker on situation caused by Azerbaijani aggression
Minister of Defense of Armenia Suren Papikyan received on September 18 the delegation led by Speaker of the US House of Representatives Nancy Pelosi, the ministry said in a news release.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 19, ARTSAKHPRESS: Minister Papikyan thanked Nancy Pelosi for quickly responding to the situation, visiting Armenia and making addressed assessments over the Azerbaijani large-scale military aggression against Armenia’s sovereign territory.
The Minister also presented to Nancy Pelosi the current situation created as a result of the Azerbaijani large-scale military aggression.
In her remarks Nancy Pelosi presented the US position on the situation.
A number of issues relating to the cooperation between the two countries in defense field were also discussed during the meeting.