Սուրեն Պապիկյանը Փելոսիին ներկայացրել է Ադրբեջանի ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն սեպտեմբերի 18-ին ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության  և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Սուրեն Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել Նենսի Փելոսիին իրավիճակին արագ արձագանքելու, Հայաստան այցելելու, սեպտեմբերի 13-ին ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ադրբեջանական լայնածավալ ռազմական ագրեսիայի վերաբերյալ հասցեական գնահատականներ հնչեցնելու համար:
Պաշտպանության նախարարը ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիին է ներկայացրել ադրբեջանական լայնածավալ ռազմական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը:
Նենսի Փելոսին իր խոսքում ներկայացրել է իրավիճակի վերաբերյալ ԱՄՆ դիրքորոշումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև պաշտպանական ոլորտում երկու երկրների համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Министр обороны Армении Сурен Папикян представил Нэнси Пелоси ситуацию, создавшуюся в результате агрессии Азербайджана
Министр обороны РА Сурен Папикян 18 сентября принял прибывшую в Армению с официальным визитом делегацию во главе со спикером Палаты представителей Конгресса США Нэнси Пелоси.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом  сообщили в Управлении информации и связей с общественностью Министерства обороны Армении.
Сурен Папикян поблагодарил Нэнси Пелоси за быстрое реагирование на ситуацию, визит в Армению и озвучивание адресных оценок широкомасштабной военной агрессии Азербайджана против суверенной территории РА, совершенной 13 сентября.
Министр обороны представил спикеру Палаты представителей Конгресса США Нэнси Пелоси ситуацию, создавшуюся вследствие широкомасштабной военной агрессии Азербайджана.
Нэнси Пелоси в своей речи представила позицию США в связи с ситуацией.
В течение встречи был обсужден также ряд вопросов, касающихся сотрудничества двух стран в оборонной сфере.