ՌԴ-ի և Հայաստանի միջև երկկողմ կապերը հասցվել են դաշնակցային բարձր մակարդակի. Վլադիմիր Պուտինի ուղերձը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ողջունել է հայ-ռուսական 9-րդ միջտարածաշրջանային համաժողովի մասնակիցներին ՝ նշելով, որ ՌԴ-ն և Հայաստանը համագործակցության մեծ փորձ են կուտակել տարբեր ուղղություններով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում է Կրեմլի կայքէջը:
«Այս տարի մեր երկրները նշում են դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը և բարեկամության, համագործակցության և փոխադարձ օգնության մասին պայմանագրի ստորագրման 25-ամյակը։ Կարևոր է, որ անցած ժամանակահատվածում Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև կառուցողական համագործակցության մեծ փորձ է կուտակվել ամենատարբեր ուղղություններով, իսկ երկկողմ կապերը հասցվել են բարձր դաշնակցային մակարդակի», - ասված է հաղորդագրության մեջ։

President of Russia Vladimir Putin addressed the participants of the 9th Armenian-Russian Inter-Regional Forum in a message, stating that Russia and Armenia have accumulated a great cooperation experience in different directions.
Bilateral ties between Russia and Armenia brought to high allied level – Putin addresses message
STEPANAKERT, SEPTEMBER 19, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS:  “This year our countries are celebrating the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations and the 25th anniversary of the Treaty on Friendship, Cooperation and Mutual Assistance. It’s important that in the past period Russia and Armenia have accumulated a great experience of constructive cooperation in different areas, and that the bilateral ties have been brought to a high allied level”, Putin said in his message as published in the Kremlin website.