ՌԴ-ի և Հայաստանի միջև երկկողմ կապերը հասցվել են դաշնակցային բարձր մակարդակի. Վլադիմիր Պուտինի ուղերձը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ողջունել է հայ-ռուսական 9-րդ միջտարածաշրջանային համաժողովի մասնակիցներին ՝ նշելով, որ ՌԴ-ն և Հայաստանը համագործակցության մեծ փորձ են կուտակել տարբեր ուղղություններով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում է Կրեմլի կայքէջը:
«Այս տարի մեր երկրները նշում են դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը և բարեկամության, համագործակցության և փոխադարձ օգնության մասին պայմանագրի ստորագրման 25-ամյակը։ Կարևոր է, որ անցած ժամանակահատվածում Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև կառուցողական համագործակցության մեծ փորձ է կուտակվել ամենատարբեր ուղղություններով, իսկ երկկողմ կապերը հասցվել են բարձր դաշնակցային մակարդակի», - ասված է հաղորդագրության մեջ։

Двусторонние отношения между РФ и Арменией доведены до союзнического уровня: послание Владимира Путина
Президент России Владимир Путин направил послание участникам IX Армяно-российской межрегиональной конференции, отметив, что Россия и Армения накопили большой опыт сотрудничества по различным направлениям.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 сентября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Послание было опубликовано на сайте Кремля.
«В этом году наши страны отмечают 30-летие установления дипломатических отношений и 25-летие подписания Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи. Важно, что за истекший период накоплен большой опыт конструктивного сотрудничества между Россией и Арменией по различным направлениям, двусторонние связи выведены на высокий союзнический уровень», - говорится в послании.
В Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна проходит IX Армяно-российская межрегиональная конференция. В пленарном заседании принимают участие вице-премьер РА Мгер Григорян и вице-премьер РФ Алексей Оверчук.