ՀՀ չորրորդ նախագահը միջազգային հանրությանը և կառույցներին կոչ է արել հստակ և հասցեական արձագանքել Ադրբեջանի կատարած պատերազմական հանցագործություններին
Հայաստանի չորրորդ նախագահ Արմեն Սարգսյանի գրասենյակը հաղորդագրություն է տարածել, որտեղ նշվում է, որ Արմեն Սարգսյանն Ադրբեջանի՝ գերության մեջ հայտնված հայ զինծառայողների նկատմամբ կատարած վայրագությունները հանցագործություն է համարում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից շարունակվող վայրագությունները գերության մեջ հայտնված հայ զինծառայողների նկատմամբ պատերազմական հանցագործություն են:
Միջազգային հանրությունը և կառույցները պետք է հստակ և հասցեական արձագանքեն այդ հանցագործություններին»,- նշված է գրասենյակի տարածած հաղորդագրության մեջ:

Четвертый президент Армении призвал международную общественность адресно отреагировать на преступления Азербайджана
Офис четвертого президента Армении Армена Саркисяна распространил сообщение, в котором отмечается, что Армен Саркисян зверства Азербайджана в отношении армянских военнослужащих, оказавшихся в плену, считает военным преступлением.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 октября, АРЦАХПРЕСС- «Продолжающиеся зверства ВС Азербайджана в отношении армянских военнослужащих, оказавшихся в плену, являются военным преступлением.
Международная общественность и международные структуры должны четко и адресно отреагировать на эти преступления», - говорится в сообщении офиса.