Մենք ենք մեր հայրենիքի տերը և շարունակում ենք պայքարը հանուն մեր իրավունքների ու ազատությունների. Արտակ Բեգլարյան
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել այսօր՝ հոկտեմբերի 30-ին, Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում կազմակերպված հանրահավաքի վերաբերյալ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 հոկտեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Պետնախարար Արտակ Բեգլարյանի գրառումը ներկայացնում ենք ստորև.
«Արցախի ժողովուրդն այսօր հուժկու հանրահավաք էր կազմակերպել՝ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստին զուգահեռ:
Ստեփանակերտից ու շրջաններից հավաքված շուրջ 40,000 քաղաքացիները (ընդհանուր բնակչության շուրջ 33%-ը) և Ազգային ժողովը վերահաստատեցին մեր կամքն ու վճռականությունը սեփական ճակատագիրը տնօրինելու և Հայրենիքը պաշտպանելու հարցում: Արցախը չի եղել և չի լինելու Ադրբեջանի կազմում:

We are the owner of our homeland and we continue to fight for our rights and freedoms. Artak Beglaryan
The people of Artsakh organized a huge rally in parallel with the Parliament session.
STEPANAKERT, OCTOBER 30, ARTSAKHPRESS: Artsakh Republic State Minister Artak Beglaryan  wrote on his Facebook page, referring the rally organized in Stepankert’s Revival Square on October 30.
About 40,000 citizens (about 33% of the total population) from Stepanakert and its regions took part in the rally. Artsakh National Assembly reaffirmed our will and determination to protect our own rights in our own homeland. Artsakh has never been and will never be a part of Azerbaijan!!!