Լուսինե Ավանեսյանը մեկնաբանել է Արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնում Վարդան Օսկանյանի և Արա Այվազյանի թեկնածության վերաբերյալ շրջանառվող լուրը
Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակ Լուսինե Ավանեսյանը մեկնաբանություն է տվել մամուլում շրջանառվող այն լուրերի վերաբերյալ, թե Արցախում Արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնում քննարկումներ են ընթանում Վարդան Օսկանյանի և Արա Այվազյանի թեկնածությունների շուրջ:
Լուսինե Ավանեսյանը մեկնաբանել է Արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնում Վարդան Օսկանյանի և  Արա Այվազյանի թեկնածության վերաբերյալ շրջանառվող լուրը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Հրապարակ» օրաթերթի հարցադրմանն ի պատասխան Լուսինե Ավանեսյանը նշել է, որ Արցախի Հանրապետության նախագահը Արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնում նշանակում դեռևս չի կատարել, և Դավիթ Բաբայանը շարունակում է կատարել ԱԳ նախարարի լիազորությունները՝ որպես ժամանակավոր պաշտոնակատար։
«Ամենայն հարգանքով վերաբերվելով պարոնայք Վարդան Օսկանյանի և Արա Այվազյանի դիվանագիտական փորձին` նշեմ, որ ԱՀ արտաքին գործերի գերատեսչությունը ղեկավարելու առաջարկ ԱՀ Նախագահը նրանց չի արել և նման հարց այս պահին օրակարգում չկա։
Երբ հստակ որոշում կայացվի, ինչպես ԱԳ, այնպես էլ մյուս նախարարների նշանակումների վերաբերյալ հրամանագրերը կհրապարակվեն»,-ասել է Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակը:
Ավելի վաղ «Հրապարակ» օրաթերթը գրել էր, որ Արցախում Արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնում քննարկվում է Վարդան Օսկանյանի եւ Արա Այվազյանի թեկնածությունները։

Лусине Аванесян прокомментировала циркулирующуюся новость о выдвижении кандидатур Вардана Осканяна и Ара Айвазяна на пост министра иностранных дел
Пресс-секретарь президента Республики Арцах Лусине Аванесян прокомментировала циркулирующую в СМИ новость о том, что идут обсуждения кандидатур Вардана Осканяна и Ара Айвазяна на пост министра иностранных дел Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 ноября, АРЦАХПРЕСС- Лусине Аванесян в ответ на вопрос газеты "Грапарак" заявила, что президент Республики Арцах еще не назначил министра иностранных дел, а Давид Бабаян продолжает исполнять полномочия министра иностранных дел в качестве временно исполняющего обязанности министра иностранных дел.
"При всем уважении к дипломатическому опыту господ Вардана Осканяна и Ара Айвазяна, отмечу, что Президент Республики Арцах не предлагал им возглавить Министерство иностранных дел Республики Арцах, и в настоящее время такой вопрос не стоит на повестке дня.
Когда будет принято четкое решение, будут опубликованы указы о назначениях как министра иностранных дел, так и других министров", - сказала пресс-секретарь президента Республики Арцах.
Ранее газета "Грапарак" писала, что в Арцахе обсуждается кандидатура Вардана Осканяна и Ара Айвазяна на пост министра иностранных дел.