Արցախի բոլոր դպրոցները կհամալրվեն շարժական լաբորատոր հավաքածուներով
«Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամը Արցախի Հանրապետության բոլոր դպրոցներին 2023-2024 ուսումնական տարվա սկզբին կնվիրաբերի կենսաբանության և քիմիայի շարժական լաբորատորիաներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրել է հիմնադրամի հանրային կապերի պատասխանատու Ռուբեն Ջանբազյանը՝ հավելելով,որ ծրագրի իրականացման համար հիմնադրամը «ՌեաԱրմենիա» հարթակում դրահավաք էր կազմակերպել, և անհրաժեշտ գումարն արդեն հավաքվել է:
«Մարտունու շրջանի 29 կրթօջախի անցյալ տարի տրամադրեցինք կենսաբանության լաբորատոր սարքավորումներ: Դրանք ներառում են մանրադիտակներ, նմուշներով սլայդեր, քիմիական բաժակներ ու նյութեր, որոնք կարող են նաև օգտագործել արտադասարանական պարապմունքներին: Ծրագիրը բավականին մեծ արձագանք ստացավ և ոգևորություն առաջացրեց, ուստի որոշվեց շարունակել մյուս կրթօջախներում: Արցախի դպրոցների մեծ մասը չունի լաբորատոր սարքավորումներ, իսկ լաբորատոր հետազոտությունները հնարավորություն կստեղծեն,որպեսզի աշակերտների ուսուցման որակը ավելի բարելավվի»,-նշել է Ռ. Ջանբազյանը:
316617501_837931780680988_178167335365460036_n.jpg (238 KB)
Նա ընդգծեց,որ ծրագրի իրականացմանն աջակցել են ամերիկահայ Սարյան և Ծառուկյան ամուսինները, «Հովսեփ» բարեգործական հիմնադրամը և սփյուռքահայ այլ նվիրատուներ:

All schools in Artsakh will be equipped with mobile laboratory sets
The "Tufenkian" charitable foundation will donate mobile biology and chemistry laboratories to all schools of the Artsakh Republic at the beginning of the 2023-2024 academic year.
STEPANAKERT,  NOVEMBER 24, ARTSAKHPRESS: Ruben Janbazyan, the public relations officer of the foundation, informed "Artsakhpress", adding that the foundation organized a fundraiser on the "ReaArmenia" platform for the implementation of the project, and the necessary money has already been collected.
"Last year, we provided biology laboratory equipment to 29 educational institutions of Martuni region. Most of the schools in Artsakh do not have laboratory equipment, and laboratory research will create an opportunity to improve the quality of students' education," said R. Janbazyan.
316617501_837931780680988_178167335365460036_n.jpg (238 KB)He emphasized that the implementation of the project was supported by American-Armenian spouses Saryan and Tsarukyan, "Hovsep" charity foundation and other Diaspora Armenian donors.