ԵՄ դիվանագետները նավթի գնի սահմանաչափի քննարկումը հետաձգել են մինչեւ հաջորդ շաբաթ. Bloomberg
Եվրոպացի դիվանագետները դադարեցրել են ռուսական նավթի գների սահմանաչափի շուրջ բանակցությունները եւ դրանք հետաձգել մինչեւ նոյեմբերի 28-ը, քանի որ Լեհաստանը եւ Բալթյան երկրները չեն համաձայնել բարելի դիմաց 65 դոլար գին սահմանելու առաջարկին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է News.am-ը՝ վկայակոչելով իրավիճակին ծանոթ մարդկանց։
Գործակալության տվյալներով՝ Լեհաստանը եւ Բալթյան երկրները դեմ են արտահայտվել Մոսկվային ուղղված առաջարկին`այն համարելով  «չափազանց մեծահոգի քայլ», քանի որ բարելի դիմաց 65 դոլարը բարձր է այն արժեքից, որով ներկայումս Ռուսաստանը վաճառում է հում նավթը։
Bloomberg-ը, վկայակոչելով բարձրաստիճան դիվանագետին, գրում է նաեւ, որ Լեհաստանը պահանջում է Ռուսաստանի դեմ լրացուցիչ պատժամիջոցներ եւ շուկայականից ցածր գին սահմանել։

Bloomberg: дипломаты ЕС отложили обсуждение уровня лимита цен на нефть до следующей недели
Европейские дипломаты приостановили переговоры об ограничении цен на российскую нефть и отложили их до 28 ноября, так как Польша и страны Балтии выразили несогласие с предложением ограничить цену на уровне $65 за баррель.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Bloomberg со ссылкой на знакомых с ситуацией людей.
По данным агентства, Польша и прибалтийские страны возразили против предложения, которое они посчитали «слишком щедрым» по отношению к Москве, так как $65 за баррель — это уровень выше цен, по которым Россия продает сырую нефть в данный момент.
Bloomberg со ссылкой на высокопоставленного дипломата также пишет, что Польша требует введения дополнительных санкций против России и установления цены ниже рыночной.