Ըստ Hürriyet-ի՝ Էրդողանի և Ասադի հանդիպումը կկայանա մոտ ժամանակներս
Շուտով կարող է տեղի ունենալ Թուրքիայի և Սիրիայի նախագահներ Թայիփ Էրդողանի և Բաշար Ասադի հանդիպումը, որի կազմակերպման համար ընթանում է «կուլիսային դիվանագիտություն»:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Ըստ Panorama.am-ի՝ այդ մասին հրապարակում ունի Hürriyet թերթի սյունակագիր Աբդուլքադիր Սելվին, որը մոտ է կառավարական շրջանակներին։
Թուրքիայի նախագահի խոսնակ Իբրահիմ Կըլինը հոկտեմբերին հայտարարել էր, որ Ռուսաստանն առաջարկում է միջնորդել Էրդողանի և Ասադի հանդիպում կազմակերպելու համար: Ինքը՝ Էրդողանը, նոյեմբերի կեսերին ասել էր, որ Անկարան կարող է գնահատել այս առաջարկը, երբ ժամանակը գա, քանի որ քաղաքականության մեջ « վիրավորանք» չի լինում։ Ավելի ուշ Սելվին գրել է, որ Էրդողանի ու Ասադի հանդիպումը կարող է կայանալ Ռուսաստանում՝ ՌԴ Վլադիմիր Պուտինի միջնորդությամբ։
«Նախագահ Էրդողանը մի քանի անգամ ասել է, որ կարող է հանդիպել նաև Ասադի հետ: Երկու առաջնորդների հանդիպման ուղղությամբ կա կուլիսային դիվանագիտություն: Կարծում եմ, որ այս հանդիպումը տեղի կունենա մոտ ժամանակում: Էրդողանն ասել է «Ապագայում ինչպես եղավ Եգիպտոսի հետ, նույնը կարող է լինել Սիրիայի հետ։ Քաղաքականության մեջ նեղանալ չկա» և բաց  պետք է պահել երկխոսության դուռը»,-գրել է Սելվին։

Встреча Эрдогана и Асада состоится в ближайшее время, сообщили СМИ
Встреча президентов Турции и Сирии Тайипа Эрдогана и Башара Асада может скоро состояться, ведется "закулисная дипломатия" для ее организации.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 ноября, АРЦАХПРЕСС- Сообщил во вторник близкий к правительственным кругам колумнист турецкой газеты Hürriyet Абдулькадир Сельви, передает Panorama.am.
Официальный представитель президента Турции Ибрагим Калын в октябре заявил, что Россия предлагает посредничество по встрече Эрдогана и Асада. Сам Эрдоган в середине ноября заявил, что Анкара может оценить это предложение, когда придет время, так как в политике "не бывает обид". Позднее Сельви сообщил, что встреча Эрдогана и Асада может состояться в России при посредничестве российского лидера Владимира Путина.
"Президент Эрдоган несколько раз заявлял, что он также может встретиться с Асадом. Ведется закулисная дипломатия, чтобы свести двух лидеров вместе. Я думаю, что эта встреча произойдет в течение недолгого времени. Эрдоган сказал: "В последующем процессе, как это получилось с Египтом, точно так же может получиться и с Сирией. В политике нет обид" и держит дверь для диалога открытой", - написал Сельви.