Չդադարող սահմանային սադրանքները Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից նոր ագրեսիաների մեծ վտանգ են պարունակում. Միրզոյանը՝ հույն գործընկերոջ հետ հանդիպմանը
Դեկտեմբերի 1-ին Լոձում ԵԱՀԿ նախարարական 29-րդ համաժողովի շրջանակներում Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Հունաստանի արտաքին գործերի նախարար Նիկոս Դենդիասի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Արտգործնախարարները քննարկել են երկու եղբայրական ժողովուրդների կապերի վրա հիմնված հայ-հունական փոխգործակցության մի շարք հարցեր:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել իրենց տարածաշրջանների և միջազգային անվտանգային իրավիճակի շուրջ։
Նախարար Միրզոյանն իր գործընկերոջն է ներկայացրել Հայաստան-Ադրբեջան  հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ հայկական կողմի մոտեցումները, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության շուրջ ստեղծված իրավիճակը: Արարատ Միրզոյան շեշտել է, որ ադրբեջանական կողմի ռազմատենչ հռետորաբանությունը և վերջին շրջանում չդադարող սահմանային սադրանքները Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից նոր ագրեսիաների մեծ վտանգ են պարունակում։

Министр ИД Армении в Лодзи встретился с греческим коллегой
1 декабря в рамках 29-го заседания Совета министров ОБСЕ в Лодзи состоялась встреча министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна с министром иностранных дел Греции Никосом Дендиасом.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 декабря, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в МИД РА.
Главы МИД обсудили ряд вопросов армяно-греческого сотрудничества, основанного на связях двух братских народов. Стороны обменялись мнениями о ситуации с безопасностью в своих регионах и о международной обстановке.
Министр Мирзоян представил своему коллеге позиции армянской стороны по урегулированию армяно-азербайджанских отношений, а также по ситуации вокруг нагорно-карабахского конфликта. Арарат Мирзоян подчеркнул, что воинственная риторика азербайджанской стороны и непрекращающиеся в последнее время пограничные провокации содержат большую опасность новых агрессий со стороны вооруженных сил Азербайджана.