«Արևիկ» բուժմիավորումում 11 երեխա գտնվում է ռեանիմացիոն բաժանմունքում, 4 ամսական փոքրիկի առողջական վիճակը ծանր է
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են՝ Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով նախարարության ենթակայության տակ գործող բուժհաստատություններում շարունակում են դադարեցված մնալ պլանային վիրահատությունները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արևիկ» բուժմիավորումում 11 երեխա գտնվում է նորածնային և ռեանիմացիոն բաժանմունքներում: Նրանցից 4 ամսական փոքրիկի առողջական վիճակը, որի մոտ ախտորոշվել էր «ընդերային լեյշմանիոզ», շարունակում է մնալ ծանր և ստանում է համապատասխան բուժում:
Հանրապետական բժշկական կենտրոնում 7 բուժառու գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում, որից 4-ը՝ ծայրահեղ ծանր վիճակում են։ Բժիշկների կողմից կատարվում է հնարավորը հիվանդների վիճակը կայունացնելու համար:
Արցախի Հանարապետության առողջապահության նախարարությունը ձեռնարկում է հնարավոր բոլոր միջոցները շրջափակման պատճառով ստեղծված իրավիճակը պատշաճ հաղթահարելու համար։

В медобъединении «Аревик» 11 детей находятся в отделении реанимации, состояние здоровья 4-месячного малыша продолжает оставаться тяжелым
Министерство здравоохранения Арцаха сообщает, что из-за блокирования Азербайджаном единственной дороги, связывающей Арцах с Арменией, в медицинских учреждениях, подведомственных Министерству здравоохранения Республики Арцах, плановые операции все еще приостановлены.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 декабря, АРЦАХПРЕСС- В медобъединении «Аревик» 11 детей находятся в отделениях реанимации и для новорожденных. Состояние здоровья 4-месячного малыша, у которого диагностирован «Висцеральный лейшманиоз», продолжает оставаться тяжелым. Он получает соответствующее лечение.
7 пациентов Республиканского медицинского центра находятся в отделении реанимации, 4 из которых – в крайне тяжелом состоянии. Врачи делают все возможное для стабилизации состояния больных.
Министерство здравоохранения Республики Арцах принимает все возможные меры для преодоления сложившейся из-за блокады ситуации на должном уровне.