Արցախցին շարունակում է լիահույս մնալ, որ մարդը, նրա իրավունքներն ավելին են, քան դրամական արտահայտություն ունեցող արժեքները. Արայիկ Հարությունյան
Մեկամսյա շրջափակման ու չընդհատվող տարաբնույթ բռնաճնշումների պայմաններում ապրող 120.000 արցախցի շարունակում է լիահույս մնալ, որ 21-րդ դարում ցեղասպանություններ չեն կարող լինել ու չպետք է լինեն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
Արցախի Հանրապետության ժողովուրդը խաղաղության, բարիդրացիական հարաբերությունների ամենամեծ կողմնակիցն ու ջատագովն է, սակայն խաղաղությունն ուղղակի անհնար է առանց արցախահայության իրավունքների հարգման և ճանաչման: Այլ պայմաններով խաղաղության գինը արցախցիների կյանքն ու ցեղասպանությունն է:
Մեկամսյա շրջափակման ու չընդհատվող տարաբնույթ բռնաճնշումների պայմաններում ապրող 120.000 արցախցի շարունակում է լիահույս մնալ, որ 21-րդ դարում ցեղասպանություններ չեն կարող լինել ու չպետք է լինեն, մերօրյա աշխարհում մարդը, նրա իրավունքներն ու ազատությունները ավելին են, քան դրամական արտահայտություն ունեցող արժեքները:

Арцахцы продолжают надеяться на то, что человек, его права и свободы имеют большую значимость, чем денежные ценности: Араик Арутюнян
120 тысяч арцахцев, живущих в условиях продолжающейся уже месяц блокады и различных непрекращающихся репрессий, продолжают надеяться на то, что в 21-ом веке не может и не должно быть геноцидов.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 января, АРЦАХПРЕСС- Об этом на своей странице в Facebook написал президент Республики Арцах Араик Арутюнян.
"Уважаемые соотечественники,
Народ Республики Арцах является самым заинтересованным сторонником и приверженцем мира и добрососедских отношений, но мир просто невозможен без уважения и признания прав армянства Арцаха. Цена мира на других условиях - жизнь арцахцев и геноцид.
120 тысяч арцахцев, живущих в условиях продолжающейся уже месяц блокады и различных непрекращающихся репрессий, продолжают надеяться на то, что в 21-ом веке не может и не должно быть геноцидов, что в современном мире человек, его права и свободы имеют большую значимость, чем денежные ценности.
Мы не перестаем верить в существование цивилизованного и не предающего человечества",- написал президент Республики Арцах.