Արցախցին շարունակում է լիահույս մնալ, որ մարդը, նրա իրավունքներն ավելին են, քան դրամական արտահայտություն ունեցող արժեքները. Արայիկ Հարությունյան
Մեկամսյա շրջափակման ու չընդհատվող տարաբնույթ բռնաճնշումների պայմաններում ապրող 120.000 արցախցի շարունակում է լիահույս մնալ, որ 21-րդ դարում ցեղասպանություններ չեն կարող լինել ու չպետք է լինեն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
Արցախի Հանրապետության ժողովուրդը խաղաղության, բարիդրացիական հարաբերությունների ամենամեծ կողմնակիցն ու ջատագովն է, սակայն խաղաղությունն ուղղակի անհնար է առանց արցախահայության իրավունքների հարգման և ճանաչման: Այլ պայմաններով խաղաղության գինը արցախցիների կյանքն ու ցեղասպանությունն է:
Մեկամսյա շրջափակման ու չընդհատվող տարաբնույթ բռնաճնշումների պայմաններում ապրող 120.000 արցախցի շարունակում է լիահույս մնալ, որ 21-րդ դարում ցեղասպանություններ չեն կարող լինել ու չպետք է լինեն, մերօրյա աշխարհում մարդը, նրա իրավունքներն ու ազատությունները ավելին են, քան դրամական արտահայտություն ունեցող արժեքները:

Artsakh people hope that people, their rights and freedoms are of greater importance than monetary values. Artsakh President
120,000 residents of Artsakh, living under the conditions of a month-long blockade and various unceasing repressions continue to hope that genocides cannot and should not happen in the 21st century, the President of Artsakh Arayik Harutyunyan said in a statement.
STEPANAKERT, JANUARY 11, ARTSAKHPRESS:  “Dear compatriots,
The people of the Artsakh Republic are the strongest supporters and advocates of peace and good-neighborly relations, but peace is simply impossible without respect and recognition of the rights of Artsakh Armenians. The price of peace on other terms are the lives of the people of Artsakh and genocide.
120,000 residents of Artsakh, living under the conditions of a month-long blockade and various incessant repressions, continue to hope that in the 21st century there cannot and should not be genocides. In today's world, people, their rights and freedoms are of greater importance than monetary values.