Փաշինյանի և Ալիևի երեկվա ելույթները հաստատեցին, որ Արցախի միակ հնարավոր ընտրությունը պայքարն է․ Ռուբեն Վարդանյան
Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը գրառում է արել՝ անդրադառնալով քաղաքական իրավիճակին․
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  «Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների երեկվա ելույթները հաստատեցին, որ Արցախի համար միակ հնարավոր ընտրությունը պայքարն է։
Պետք է պայքարել՝ հույսը դնելով սեփական ուժերի վրա։
Պայքարել Հայաստանի քաղաքացիների աջակցությամբ, որոնք վերջին ընտրություններում քվեարկել են քաղաքական այն ուժերի օգտին, որոնք իրենց ծրագրերում հայտարարել են Արցախին լիակատար աջակցության մասին։
Պայքարել Սփյուռքի ակտիվ աջակցությամբ, որը ծայրահեղ իրավիճակներում միշտ հայրենիքի կողքին է եղել։
Կոչ ենք անում միջազգային հանրությանը կանգնել Արցախի կողքին՝ պաշտպանելով Արցախը բնաջնջումից և բռնազավթումից»։

Вчерашние выступления Пашиняна и Алиева подтвердили, что единственно возможный выбор для Арцаха – это борьба: Рубен Варданян
Об этом заявил госминистр Арцаха Рубен Варданян, коснувшись политической ситуации.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 января, АРЦАХПРЕСС- "Вчерашние выступления лидеров Армении и Азербайджана подтвердили, что единственно возможный выбор для Арцаха – это борьба.
Нужно бороться, полагаясь на собственные силы.
Бороться при поддержке граждан Армении, которые на последних выборах проголосовали за политические силы, заявившие в своих программах о полной поддержке Арцаха.
Бороться при активной поддержке Диаспоры, которая всегда стояла рядом с Родиной в критических ситуациях.
Мы призываем международное сообщество поддержать Арцах, защищая Арцах от уничтожения и оккупации",- написал государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян на своей странице в Facebook.