Կիսում եմ զոհված զինծառայողների ընտանիքների վիշտը. Ռուբեն Վարդանյան
Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը ցավակցել է գիշերը զորամասերից մեկում տեղի ունեցած հրդեհի հետևանքով զոհվածների ընտանիքներին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Խորը ցավով տեղեկացա այս գիշեր Գեղարքունիքի մարզում, ՀՀ ՊՆ զորամասերից մեկում տեղի ունեցած սարսափելի ողբերգության մասին, որի հետևանքով ունենք ցավալի կորուստներ։
Իմ խորին ցավակցություններն եմ հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքներին, կիսում եմ նրանց վիշտը»,-գրել է Վարդանյանը։
Հիշեցնենք, որ գիշերը Գեղարքունիքի զորամասերից մեկի ինժեներասակրավորական վաշտի զորանոցում բռնկված հրդեհի հետևանքով զոհվել է 15 զինծառայող, 3 զինծառայողի վիճակը գնահատվում է ծանր։

Разделяю горе семей погибших военнослужащих: Рубен Варданян
Государственный министр Арцаха Рубен Варданян выразил соболезнования семьям погибших в результате пожара, произошедшего ночью в одной из воинских частей.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 января, АРЦАХПРЕСС- "С глубокой болью я узнал о страшной трагедии, произошедшей сегодня ночью в Гегаркуникской области, в одной из воинских частей Министерства обороны РА, в результате которой мы понесли тяжелые потери.
Выражаю глубочайшие соболезнования семьям погибших военнослужащих, разделяю их горе", - написал Варданян.
Напомним, что в результате пожара, вспыхнувшего в казарме одной из воинских частей Гегаркуникской воинской части, погибли 15 военнослужащих, состояние 3 военнослужащих оценивается как тяжелое.