Արայիկ Հարությունյանը ցավակցել է հրդեհի հետևանքով զոհված զինծառայողների ընտանիքներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը իր խորին ցավակցությունն է հայտնել Գեղարքունիքի մարզի Ազատ գյուղի տարածքում տեղակայված ՀՀ ՊՆ N զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի կացարանում հրդեհի զոհ դարձած զինծառայողների  մահվան կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում հունվարի 19-ին Գեղարքունիքի մարզի Ազատ գյուղի տարածքում տեղակայված ՀՀ ՊՆ N զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի կացարանում հրդեհի զոհ դարձած զինծառայողների հարազատներին ու մերձավորներին։
Շուտափույթ ապաքինում եմ մաղթում բոլոր տուժածներին։
Այս ծանր պահին մեր եղբայրների հետ միասին կիսում ենք կորստի ցավն ու վիշտը»,- գրել է Արայիկ Հարությունյանը։

Arayik Harutyunyan expressed his condolences to the families of the soldiers killed due to the fire
The President of the Republic of Artsakh, Arayik Harutyunyan, expressed his deepest condolences regarding the death of servicemen who died in the fire broken out in the barracks of an engineering-sapper company of the Armenian Armed Forces on January 19 in the territory of Azat village in Gegharkunik province.
STEPANAKERT, JANUARY 19, ARTSAKHPRESS:  ''On behalf of the people of Artsakh, the authorities, and myself, I express my condolences and support to the relatives and friends of the servicemen who died in the fire broken out in the barracks of an engineering-sapper company of the Armenian Armed Forces on January 19, in the area of Azat village in Gegharkunik province. I wish a speedy recovery to all the injured.
In this difficult moment, together with our brothers, we share the pain and sorrow of the loss,'' Harutyunyan wrote.