Արայիկ Հարությունյանը ցավակցել է հրդեհի հետևանքով զոհված զինծառայողների ընտանիքներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը իր խորին ցավակցությունն է հայտնել Գեղարքունիքի մարզի Ազատ գյուղի տարածքում տեղակայված ՀՀ ՊՆ N զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի կացարանում հրդեհի զոհ դարձած զինծառայողների  մահվան կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում հունվարի 19-ին Գեղարքունիքի մարզի Ազատ գյուղի տարածքում տեղակայված ՀՀ ՊՆ N զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի կացարանում հրդեհի զոհ դարձած զինծառայողների հարազատներին ու մերձավորներին։
Շուտափույթ ապաքինում եմ մաղթում բոլոր տուժածներին։
Այս ծանր պահին մեր եղբայրների հետ միասին կիսում ենք կորստի ցավն ու վիշտը»,- գրել է Արայիկ Հարությունյանը։

Араик Арутюнян выразил соболезнования семьям погибших в результате пожара военнослужащих
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян выразил глубочайшие соболезнования в связи с гибелью военнослужащих, погибших в результате пожара в казарме инженерно-саперной роты воинской части N МО РА, расположенной на территории села Азат Гегаркуникской области.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 января, АРЦАХПРЕСС- «От имени народа Арцаха, властей и от себя лично выражаю соболезнования и поддержку родным и близким военнослужащих, погибших в результате пожара 19 января в казарме инженерно-саперной роты воинской части N МО РА, расположенной на территории села Азат Гегаркуникской области.
Желаю скорейшего выздоровления всем пострадавшим.
В этот трудный момент мы скорбим вместе с нашими братьями и разделяем боль утраты", - написал Араик Арутюнян.