ԿԽՄԿ-ի ուղեկցությամբ 4 մարդ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել, 1-ը՝ հակառակ ուղղությամբ
Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակված լինելու պայմաններում ընտանիքի վերամիավորման նպատակով Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել 4, իսկ  Հայաստանից Արցախ՝ 1 մարդ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին ասաց Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան գրասենյակի հաղորդակցման և կանխարգելման ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունին։
«Ընտանիքի հետ վերամիավորվելու նպատակով այսօր Հայաստան է տեղափոխվել 4 մարդ, և մեկը՝ հակառակ ուղղությամբ»,- ասաց Ամատունին։

В сопровождении МККК из Арцаха в Армению были переведены 4 человека, один - в обратном направлении
В связи с тем, что единственная дорога, соединяющая Арцах с Арменией, перекрыта Азербайджаном, 4 человека были переведены из Арцаха в Армению и 1 человек из Армении в Арцах при посредничестве и сопровождении Международного Комитета Красного Креста с целью семейного воссоединения.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 января, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Об этом заявила руководитель программ коммуникации и профилактики армянского офиса Международного комитета Красного Креста Зара Аматуни.
"С целью воссоединения с семьей сегодня в Армению были перевезены 4 человека, а один - в обратном направлении", - сказала Аматуни.