Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Ստեփանակերտից Երևան է տեղափոխվել ընդհանուր 46 հիվանդ
Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից չորս հիվանդներ՝ «Միելոմային հիվանդություն», «Արագ պրոգրեսիվող գլոմերուլոնեֆրիտ՝ սուր նեֆրոտիկ համախտանիշով, առաջնային ֆոսֆոլիպիդային համախտանիշ», «Ախալազիա III-IV աստիճան»և «Առաջնային անպտղություն»ախտորոշումներով, այսօր՝ հունվարի 23-ին Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ տարբեր մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում է Արցախի Տեղեկատվական շտաբը։
«Արևիկ» բուժմիավորումում 12 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքներում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 11 բուժառու գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 4-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում են։
Մինչ այսօր Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ընդհանուր 46 հիվանդ։

Всего из Степанакерта в Ереван при посредничестве и сопровождении Международного Комитета Красного Креста было перевезено 46 пациентов
В связи с блокированием Азербайджаном единственной дороги, соединяющей Арцах с Арменией, при посредничестве и сопровождении Международного Комитета Красного Креста четверо пациентов ЗАО «Республиканский медицинский центр» Министерства здравоохранения Республики Арцах были переведены в различные специализированные медицинские центры Армении.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 января, АРЦАХПРЕСС-  Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
В медицинских учреждениях, находящихся в ведении министерства здравоохранения Республики Арцах, плановые операции по-прежнему не проводятся.
В отделении новорожденных и реанимации медобъединения «Аревик» находятся 12 детей.
11 пациентов находятся в реанимационном отделении ЗАО «Республиканский медицинский центр», 4 из которых – в критическом состоянии. Врачи делают все возможное, чтобы стабилизировать состояние больных.
До сих пор из Арцаха в Армению при посредничестве и сопровождении Международного комитета Красного Креста было перевезено в общей сложности 46 пациентов.