Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Ստեփանակերտից Երևան է տեղափոխվել ընդհանուր 46 հիվանդ
Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից չորս հիվանդներ՝ «Միելոմային հիվանդություն», «Արագ պրոգրեսիվող գլոմերուլոնեֆրիտ՝ սուր նեֆրոտիկ համախտանիշով, առաջնային ֆոսֆոլիպիդային համախտանիշ», «Ախալազիա III-IV աստիճան»և «Առաջնային անպտղություն»ախտորոշումներով, այսօր՝ հունվարի 23-ին Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ տարբեր մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում է Արցախի Տեղեկատվական շտաբը։
«Արևիկ» բուժմիավորումում 12 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքներում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 11 բուժառու գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 4-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում են։
Մինչ այսօր Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ընդհանուր 46 հիվանդ։

ICRC facilitates transfer of four patients from Artsakh to Armenia for treatment
Due to the blocking by Azerbaijan of the only road connecting Artsakh with Armenia, four patients from the Republican Medical Center the Republic of Artsakh with the following diagnoses: Multiple myeloma, Rapidly progressive glomerulonephritis with acute nephrotic syndrome, primary antiphospholipid syndrome, Achalasia III-IV degree, and Primary infertility have been transported today, in January 23, to specialized medical centers of Armenia with the mediation and escort of the International Committee of the Red Cross, the Healthcare Ministry of Artsakh said in a statement.
STEPANAKERT, JANUARY 23, ARTSAKHPRESS: Scheduled surgeries continue to be suspended in the medical facilities of the Republic of Artsakh.
12 children remain in the neonatal and intensive care units of the Arevik medical centre.
11 patients remain in the intensive care unit of the Republican Medical Centre, 4 of them in critical condition.
A total of 46 patients have been transported so far from Artsakh to Armenia with the mediation and support of the International Committee of the Red Cross.