Լիբանանի ԱԳՆ-ն ափսոսանք է հայտնել Լաչինի միջանցքի փակման համար
Լիբանանի Արտաքին գործերի նախարար Աբդալլահ Բու Հաբիբը Հայաստանի և Ադրբեջանի դեսպանների հետ առանձին հանդիպումների ընթացքում ափսոսանք է հայտնել Լեռնային Ղարաբաղում Լաչինի միջանցքի շուրջ վերջին զարգացումների կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հաղորդում է Լիբանանի պետական լրատվական գործակալությանը:
Այսօր տարածված հայտարարության մեջ Լիբանանի ԱԳՆ-ն ասել է, որ խորապես ափսոսում է Լաչինի միջանցքի փակման և այն լարվածության առնչությամբ, որ այդ քայլն առաջացրել է տվյալ տարածքում ապրուստի և մարդասիրական պայմանների համար:
Լիբանանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունը նաև կոչ է արել Հայաստանին և Ադրբեջանին երկկողմ բանակցություններ վարել՝ ընդգծելով, որ երկխոսությունը վեճերի լուծման միակ միջոցն է։

МИД Ливана выразил сожаление по поводу закрытия Лачинского коридора
Министр иностранных дел Ливана Абдалла Бу Хабиб на отдельных встречах с послами Армении и Азербайджана выразил сожаление в связи с последними событиями в Нагорном Карабахе вокруг Лачинского коридора.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 января, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Об этом сообщает Государственное информационное агентство Ливана.
В распространенном сегодня заявлении МИД Ливана заявил, что глубоко сожалеет по поводу закрытия Лачинского коридора, той напряженности и гуманитарных условий, которые вызвал этот шаг.
Внешнеполитическое ведомство Ливана также призвало Армению и Азербайджан провести двусторонние переговоры, подчеркнув, что диалог является единственным способом разрешения споров.