Շրջափակման մեջ գտնվելու ընթացքում Արցախում ծնվել է 190 երեխա
Շրջափակման մեջ գտնվող Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ենթակայության տակ գործող բոլոր բուժհաստատություններում պլանային վիրահատությունների դադարեցման պատճառով 550 քաղաքացի զրկվել է վիրահատվելու միջոցով առողջական խնդիրների լուծման հնարավորությունից։
Շրջափակման մեջ գտնվելու ընթացքում Արցախում ծնվել է  190 երեխա
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից:
Շրջափակման պայմաններում 7 երեխա գտնվում է մանկական հիվանդանոցի նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքներում:
12 չափահաս բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 5-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում է։
Արդեն 190 երեխա է ծնվել   շրջափակման մեջ:
Մինչև այսօր Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել 58 հիվանդ՝ համապատասխան բուժում ստանալու համար։

За время блокады в Арцахе родились 190 детей
За время блокады 550 граждан были лишены возможности прооперироваться из-за прекращения плановых операций во всех подведомственных Минздраву Республики Арцах медучреждениях.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 февраля, АРЦАХПРЕСС-  Об этом сообщает информационный штаб Арцаха.
В условиях блокады 7 детей находятся в отделении для новорожденных и реанимационном отделении детской больницы.
12 взрослых пациентов находятся в реанимационном отделении, состояние пятерых из них оценивается как крайне тяжелое.
Уже 190 детей родились на свет в период блокады.
При содействии МККК 58 пациентов до сегодняшнего дня были доставлены из Арцаха в Армению для оказания им необходимой медпомощи.
Из-за сложной экономической ситуации 5103 человек лишены рабочих мест и дохода.
Более чем 20.400 тонн товаров первой необходимости могло быть доставлено в Арцах в условиях отсутствия блокады. Между тем в настоящее время усилиями МККК и МК РФ доставляется лишь незначительная их часть.