Չնայած ծանր շրջափակմանը՝ երկրաշարժից տուժած սիրիահայերին աջակցելու համար Արցախի Կառավարությունը դրամահավաք կկազմակերպի
Սիրիայի Հանրապետությունում փետրվարի 6-ին տեղի ունեցած երկրաշարժը պատճառ դարձավ մարդկային կորուստների ու ավերածությունների, որոնցից զգալիորեն տուժեց նաև տեղի հայ համայնքը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Աշխարհի տարբեր ծագերում ապրող մեր հայրենակիցների հայացքն այժմ ուղղված է երկրաշարժի հետևանքով ծանր կացության մեջ հայտնված Սիրիայի հայկական համայնքին:
Ինչպես հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից՝ չնայած շրջափակման ծանր պայմաններին` Արցախի Կառավարությունը համագործակցելով Հայ օգնության միության Արցախի մասնաճյուղի հետ, որոշում է կայացրել միանալ համահայկական օժանդակության աշխատանքներին՝ կազմակերպելով դրամահավաք:
«Զորակցություն հայտնելով Սիրիայում ապրող մեր քույրերին ու եղբայրներին՝ կոչ ենք անում Արցախում ապրող քաղաքացիներին ակտիվորեն մասնակցել դրամահավաքին և օգնության ձեռք մեկնել բնական աղետից տուժած մեր հայրենակիցներին: Միայն մեր համազգային ամուր միասնականությամբ ու միմյանց սատար կանգնելու անկեղծ ջանքերով է հնարավոր հաղթահարել ինչպես բնության արհավիրքները, այնպես էլ՝ արհեստածին մարտահրավերները»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ձեր նվիրատվությունները ՀՀ դրամով կարող եք կատարել «Արցախբանկ»-ում բացված հաշվեհամարին՝ 22300100156701։

Despite the ongoing blockade, the Government of Artsakh is launching fundraiser to support the Armenian community of Syria
The Artsakh Government is launching a fundraiser to support the Armenian community of Syria after the devastating earthquake.
Despite the ongoing blockade, the Government of Artsakh is launching  fundraiser to support the Armenian community of Syria
STEPANAKERT, FEBRUARY 10, ARTSAKHPRESS:  The February 6 earthquake in Syria caused loss of life and destruction, and  the local Armenian community was also significantly affected.
Our compatriots living in various corners around the world are now focused on the Armenian community of Syria who are now in distress.
Despite the grave conditions of the blockade, the government of Artsakh, in cooperation with the Artsakh branch of the Armenian Relief Society, decided to join the pan-Armenian support work by organizing a fundraising.
Expressing support to our brothers and sisters in Syria, we call on our citizens living in Artsakh to actively participate in the fundraiser and give a helping hand to our compatriots affected by the natural disaster. Natural disasters, as well as man-made challenges can be overcome only through our strong national unity and sincere efforts of supporting each other,” the Government of Artsakh said in a statement.