Չնայած ծանր շրջափակմանը՝ երկրաշարժից տուժած սիրիահայերին աջակցելու համար Արցախի Կառավարությունը դրամահավաք կկազմակերպի
Սիրիայի Հանրապետությունում փետրվարի 6-ին տեղի ունեցած երկրաշարժը պատճառ դարձավ մարդկային կորուստների ու ավերածությունների, որոնցից զգալիորեն տուժեց նաև տեղի հայ համայնքը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Աշխարհի տարբեր ծագերում ապրող մեր հայրենակիցների հայացքն այժմ ուղղված է երկրաշարժի հետևանքով ծանր կացության մեջ հայտնված Սիրիայի հայկական համայնքին:
Ինչպես հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից՝ չնայած շրջափակման ծանր պայմաններին` Արցախի Կառավարությունը համագործակցելով Հայ օգնության միության Արցախի մասնաճյուղի հետ, որոշում է կայացրել միանալ համահայկական օժանդակության աշխատանքներին՝ կազմակերպելով դրամահավաք:
«Զորակցություն հայտնելով Սիրիայում ապրող մեր քույրերին ու եղբայրներին՝ կոչ ենք անում Արցախում ապրող քաղաքացիներին ակտիվորեն մասնակցել դրամահավաքին և օգնության ձեռք մեկնել բնական աղետից տուժած մեր հայրենակիցներին: Միայն մեր համազգային ամուր միասնականությամբ ու միմյանց սատար կանգնելու անկեղծ ջանքերով է հնարավոր հաղթահարել ինչպես բնության արհավիրքները, այնպես էլ՝ արհեստածին մարտահրավերները»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ձեր նվիրատվությունները ՀՀ դրամով կարող եք կատարել «Արցախբանկ»-ում բացված հաշվեհամարին՝ 22300100156701։

Правительство блокадного Арцаха организовало сбор средств в помощь сирийским армянам
Произошедшее в Сирии 6 февраля землетрясение привело к человеческим жертвам и разрушениям, существенно пострадала и местная армянская община. Взоры наших соотечественников, проживающих в разных уголках мира, сейчас обращены на армянскую общину Сирии, которая в результате землетрясения оказалась в тяжелом состоянии.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом говорится в сообщении, распространенном Информационным штабом Арцаха.
«Несмотря на тяжелые условия блокады, правительство Арцаха в сотрудничестве с Арцахским филиалом Союза армянской помощи приняло решение организовать сбор средств. Выражая солидарность нашим братьям и сестрам, живущим в Сирии, призываем проживающих в Арцахе граждан активно участвовать в сборе средств и протянуть руку помощи нашим соотечественникам, пострадавшим от стихийного бедствия.
Благодаря лишь нашему крепкому национальному единству и искренним усилиям по поддержке друг друга мы сможем преодолеть как стихийные бедствия, так и искусственные вызовы.
Вы можете сделать пожертвование в драмах РА на номер счета, открытый в «Арцахбанке» - 22300100156701».