Արցախցի մարզիկը դարձել է Հայաստանի բռնցքամարտի առաջնության քառակի չեմպիոն
Արցախցի բռնցքամարտիկ Էրիկ Առստամյանը մինչեւ 54 կիլոգրամ քաշային կարգում նվաճել է Հայաստանի բռնցքամարտի երիտասարդների առաջնության չեմպիոնի տիտղոսը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասրն «Արցախպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց Արցախի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ, Էրիկ Առստամյանի անձնական մարզիչ Նարեկ Աբրահամյանը :
«Սա Էրիկի չորրորդ հաղթանակն է Հայաստանի առաջնություններում։ Նա ռինգում երեք մենամարտ է ունեցել: Ընդ որում երկու մենամարտում ժամանակից շուտ հաղթանակ է տարել»,-մանրամասնեց Ն. Աբրահամյանը՝ կարևորելով այս դժվարին պահին, երբ Արցախը գտնվում է շրջափակման մեջ, Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի պաշտոնական հրավերով ՀՀ առաջնությանն արցախցի երկու մարզիկների մասնակցությունը, քանի որ նրանք բռնցքամարտի Եվրոպայի չեմպիոններ և մրցանակակիրներ են, ովքեր ներկայացնում են ոչ միայն Արցախի Հանրապետությունը բռնցքամարտի ՀՀ առաջնությունում, այլ նաև իրենց քաշային կարգերում Հայաստանի բռնցքամարտի ազգային հավաքականն աշխարհի և Եվրոպայի առաջնություններին:

Спортсмен из Арцаха стал четырехкратным чемпионом чемпионата Армении по боксу
Арцахский боксер Эрик Арстамян завоевал титул чемпиона молодежного чемпионата Армении по боксу в весовой категории до 54 килограммов.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с «Арцахпресс» сообщил президент Федерации бокса Арцаха, личный тренер Эрика Арстамяна Нарек Абраамян.
«Это четвертая победа Эрика в чемпионатах Армении. Он провел три боя на ринге. Более того, он выиграл два боя досрочно", - уточнил Н. Абрамян, подчеркнув в этот сложный момент, когда Арцах находится в блокаде, участие двух спортсменов из Арцаха в чемпионате РА по официальному приглашению Федерации бокса Армении, так как они являются чемпионами Европы по боксу и призёрами, которые представляют не только Республику Арцаха на чемпионате РА по боксу, но и сборную Армении по боксу на чемпионатах мира и Европы в весовых категориях.