Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նախաձեռնել է Սահմանադրության փոփոխության գործընթաց
Ղեկավարվելով ԱՀ Սահմանադրության 162-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ նախաձեռնվել է Սահմանադրության փոփոխության գործընթաց՝ ռազմական դրության ժամանակ Հանրապետության Նախագահի պաշտոնը թափուր մնալու դեպքում Ազգային ժողովի կողմից Նախագահի ընտրության և դրա առանձահատկությունների վերաբերյալ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, փետրվարի 13-ին ԱՀ Սահմանադրության փոփոխության նախագիծը ներկայացվել է Ազգային ժողովի քննարկմանը:

Президент Араик Арутюнян инициировал процесс внесения изменений в Конституцию
Руководствуясь частью 2 статьи 162 Конституции Республики Арцах, президент Республики Арцах Араик Арутюнян подписал указ, согласно которому инициирован процесс внесения изменений в Конституцию, который касается выборов Президента республики со стороны Национального собрания и особенностей этих выборов в случае, если должность Президента становится вакантной во время военного положения.
СТЕПАНАКЕРТ, 13 февраля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в главном информационном управлении Аппарата Президента Республики Арцах, 13 февраля проект изменений Конституции республики был представлен на обсуждение в Национальное собрание.