Արցախյան շարժման 35-ամյակին նվիրված` մարզական միջոցառումներ կկազմակերպվեն
Փետրվարի 18-ին մայրաքաղաք  Ստեփանակերտում, ինչպես նաև Հանրապետության շրջկենտրոններ Ասկերանում, Մարտակերտում, Մարտունիում,  Ճարտար և  Բերդաշեն համայնքներում կանցկացվեն մարզական (ցուցադրական) միջոցառումներ`  նվիրված Արցախյան շարժման 35-ամյակին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրեց ԱՀ ԿԳՄՍ նախարարության սպորտի վարչության պետ Դանիել Մկրտչյանը։
«Ընդհանուր առմամբ, նախատեսվում է անցկացնել  26  տարբեր միջոցառումներ տարբեր մարզաձևերից` մանկապատանեկան մարզադպրոցների և  ֆեդերացիաների ընդգրկմամբ»,-հավելել է նա։

Будут организованы спортивные мероприятия, посвященные 35-летию Арцахского движения
18 февраля в столице Степанакерте, а также в райцентрах Республики Аскеране, Мартакерте, Мартуни, Чартаре и общине Бердашен состоятся спортивные (демонстрационные) мероприятия, посвященные 35-летию Арцахского движения.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщил начальник управления спорта при аппарате Министерства образования, науки, культуры и спорта Даниел Мкртчян.
«В целом планируется провести 26 различных мероприятий из различных видов спорта с привлечением детских спортивных школ и федераций», — добавил он.