Ադրբեջանական դիվերսիոն ներթափանցման հետևանքով ոստիկանության երեք ծառայող է զոհվել. ՆԳՆ-ն հրապարակել է նրանց անունները
Այսօր առավոտյան՝ ժամը 10։00-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խմբի կողմից «Խայփալու» կոչվող տեղանքում ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության անձնակազմի հերթափոխի մեքենայի թիրախավորման և կրակ է բացելու հետևանքով զոհվել է ոստիկանության 3 ծառայող:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության Ներքին գործերի նախարարությունից:
Возможно, это изображение на открытом воздухе
«Դիվերսիոն ներթափանցման հետևանքով զոհվել են փոխգնդապետ՝ Արմեն Մայորի Բաբայանը, մայոր՝ Դավիթ Վալերիի Դանիելյանը, լեյտենանտ՝ Արարատ Թելմանի Գասպարյանը: Եվս մեկ ծառայող՝ լեյտենանտ Դավիթ Աշոտի Հովսեփյանը, ստացել է հրազենային վիրավորում և գտնվում է հանրապետական բժշկական կենտրոնում՝ բժիշկների հսկողության տակ: ՆԳ նախարարությունն այս ծանր պահին կիսում է զոհված ոստիկանների կորստի վիշտը, զորակցություն հայտնում նրանց ընտանիքների անդամներին»,-ասված է ՆԳՆ հաղորդագրության մեջ:

В результате диверсионного проникновения азербайджанской стороны погибли 3 сотрудника полиции: МВД опубликовало их имена
Сегодня утром, в районе под названием «Хайпалу», около 10:00 часов, диверсионная группа вооруженных сил Азербайджана открыла огонь по дежурной машине паспортно-визового отдела полиции.
СТЕПАНАКЕРТ, 5 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает МВД Республики Арцах.
Возможно, это изображение на открытом воздухе
В результате диверсионного проникновения погибли 3 сотрудника полиции:
подполковник Бабаян Армен Майорович, майор Даниелян Давид Валериевич, лейтенант Гаспарян Арарат Тельманович.
Еще один служащий, лейтенант Овсепян Давид Ашотович, получил огнестрельное ранение в грудь и находится в Республиканском медицинском центре.
В этот сложный период МВД разделяет скорбь о гибели погибших сотрудников полиции и выражает соболезнования их семьям.