Ադրբեջանական դիվերսիայի հետևանքով վիրավորված ոստիկանի կյանքին վտանգ չի սպառնում. Հանրապետական ԲԿ-ի տնօրեն
Ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի հարձակման հետևանքով վիրավորում ստացած ոստիկանության ծառայողի կյանքին վտանգ չի սպառնում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրել է Արցախի Հանրապետության Առողջապահության նախարարության Հանրապետական բժշկական կենտրոնի տնօրեն Մհեր Մուսայելյանը՝ հավելելով, որ նրա վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր։
«Առավոտյան Հանրապետական բժշկական կենտրոն է ընդունվել 1993 թվականին ծնված տղամարդ, ում մոտ կան հետևյալ ախտորոշումները ՝ կրծքավանդակի հրազենային բաց թափանցող վիրավորում, ձախից թոքի վնասում, բաց հեմոպնևմաթորաքս: Անհետաձգելի բուժօգնության բաժանմունքում իրականացվել են համապատասխան միջոցառումները և նա տեղափոխվել է վիրահատարան»,- ասել է Մհեր Մուսայելյանը՝ մանրամասնելով, որ հիվանդի բուժումը կշարունակվի վերակենդանացման բաժանմունքում։

Жизни раненого в результате азербайджанской диверсии полицейского опасность не угрожает: Директор Республиканского МЦ
Жизни раненого в результате нападения азербайджанской диверсионной группы сотрудника полиции опасность не угрожает.
СТЕПАНАКЕРТ, 5 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сообщил директор Республиканского медицинского центра Министерства здравоохранения Республики Арцах Мгер Мусаелян, добавив, что его состояние оценивается как стабильно тяжелое.
"Утром в Республиканский медицинский центр поступил мужчина 1993 года рождения с диагнозами: открытое проникающее огнестрельное ранение грудной клетки, повреждение левого легкого, открытый гемопневмоторакс. В отделении неотложной помощи были приняты соответствующие меры, и он был переведен в операционную", - сказал Мгер Мусаелян, уточнив, что лечение пациента продолжится в реанимационном отделении.