Ադրբեջանի ՊՆ-ն հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել.ՊԲ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները  մարտի  5-ին  կրակ են բացել  Արցախի Հանրապետության  Շուշիի շրջանի օկուպացված տարածքներում  տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ,  հերթական ապատեղեկատվությունն է։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին նշված է Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:
«Ինչպես ավելի վաղ հայտնել ենք, մարտի 5-ին  ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խումբը «Խայփալու» կոչվող տեղանքում թիրախավորել և կրակ է արձակել Ստեփանակերտից հերթափոխի մեկնած ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության անձնակազմի հերթափոխի մեքենայի վրա, ինչի հետևանքով զոհվել է ոստիկանության 3 և վիրավորվել 1 աշխատակից»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Азербайджан распространил очередную дезинформацию: МО
СТЕПАНАКЕРТ, 6 марта, АРЦАХПРЕСС- "Распространенное минобороны Азербайджана сообщение о том, что 5 марта подразделения Армии обороны якобы открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Шушинского района Республики Арцах, является очередной дезинформацией.
Как мы уже сообщали, 5 марта диверсионная группа ВС Азербайджана на участке под названием «Хайпалу» открыла огонь по выехавшей на дежурство из Степанакерта машине паспортно-визового отдела полиции, в результате чего 3 сотрудника полиции погибли и 1 сотрудник был ранен".