Լավրովը շատ հագեցած է որակել Միրզոյանի հետ բանակցությունները
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ Մոսկվայում կայացած բանակցությունները որակել է շատ հագեցած։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 մարտիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին Լավրովը հայտարարել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ։
Նրա խոսքով ՝ հանդիպմանը քննարկվել է երկկողմ հարաբերությունների ողջ սպեկտրը բոլոր ոլորտներում։
«Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային, միջազգային խնդիրներին և նախանշվել են ռազմավարական գործընկերության հետագա զարգացման ուղիները: Առանցքային ուշադրություն է դարձվել տնտեսական փոխգործակցությանը, բիզնես առաքելությունների փոխանակմանը և այլ նախագծերին»,- ասել է Լավրովը։
Լավրովը նշել է, որ, ի թիվս այլ հարցերի, քննարկել են նաև Հայաստանի մասնակցությամբ «Հյուսիս-Հարավ» տրանսպորտային միջանցքի իրականացման հարցերը։

Lavrov describes talks with Armenian counterpart as “very comprehensive”
Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said that his March 20 meeting with Armenian FM Ararat Mirzoyan was very “comprehensive”.
STEPANAKERT,  MARCH 20 , ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: He said the entire scope of bilateral relations in all areas was covered during the talks.
“We discussed the regional and international issues and outlined the directions for further development of strategic partnership,” Lavrov said at a joint press conference with Mirzoyan in Moscow. “We paid special attention to economic partnership, exchange of business missions and other projects.”
FM Lavrov said that the issues of implementing the North-South transport corridor with Armenia’s participation were also discussed, among other issues.
The Russian FM attached importance to close political contacts, noting that the contacts will be continuous.