ՌԴ-ն Սիրիայի, Իրանի եւ Թուրքիայի հետ համաձայնեցնում է խորհրդատվությունների ժամկետը. Բոգդանով
ՌԴ-ն Սիրիայի, Իրանի եւ Թուրքիայի հետ համաձայնեցնում է արտաքին գործերի նախարարների մակարդակով գալիք քառակողմ խորհրդատվությունների ժամանակացույցը, առայժմ կոնկրետ ժամկետ չկա, «ՌԻԱ Նովոստի»-ին ասել է ՌԴ ԱԳ փոխնախարար Միխայիլ Բոգդանովը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ավելի վաղ Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մեւլութ Չավուշօղլուն հայտարարել էր, որ ռուսական կողմն առաջարկել է Թուրքիայի, ՌԴ-ի, Իրանի եւ Սիրիայի պատվիրակությունների հանդիպում կազմակերպել Մոսկվայում, Անկարան համաձայնել է առաջարկին, հայտնում է News.am-ը։
«Մենք դեռ ոչինչ չէինք համաձայնեցրել, այնպես որ հետաձգելու բան չկա»,- պարզաբանել է Բոգդանովը։
Նա նշել է, որ խոսքը քառակողմ խորհրդատվությունների մասին է՝ փոխնախարարների մակարդակով, որոնց նպատակը արտաքին գործերի նախարարների հանդիպման կազմակերպումն է։
«Մենք առաջնորդվում ենք այն մտադրությամբ, որ հանդիպումը պետք է կայանա՝ որքան արագ, այնքան լավ։ Բայց կան մեր գործընկերների աշխատանքային ժամանակացույցները՝ թե՛ սիրիացիների, թե՛ թուրքերի, թե՛ իրանցիների։ Առայժմ կոնկրետ ժամկետ չկա, կշարունակենք համաձայնեցնել»,- ասել է Բոգդանովը։

Mikhail Bogdanov: Russia is coordinating consultations’ timeframe with Syria, Iran, Turkey
Russia is coordinating the timeframe of the upcoming quadrilateral consultations—at the level of foreign ministers—with Syria, Iran and Turkey; there is no specific date yet, Russian Deputy Foreign Minister Mikhail Bogdanov told RIA Novosti, news.am informs.
STEPANAKERT,  MARCH 21 , ARTSAKHPRESS: Earlier, Turkish FM Mevlut Cavusoglu announced that the Russian side proposed to organize a meeting between the delegations of Turkey, Russia, Iran, and Syria in Moscow, and that Ankara agreed to the proposal.
"We hadn't agreed on anything yet, so there is nothing to postpone," Bogdanov clarified.
He noted that the matter is about quadrilateral consultations at the level of deputy FMs, the purpose of which is to set up a meeting of the FMs.
"We are guided by the intention that the meeting should take place—the sooner, the better. But there are work schedules of our partners—Syrians, Turks, and Iranians. So far, there is no specific date, we will continue to coordinate [it]," said the Russian deputy FM.