Արտակ Բեգլարյանը հարցեր է ուղղել ադրբեջանական պրոպագանդիստներին ու զեղծարարներին, որոնք ժխտում են շրջափակման հանրահայտ փաստը
Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի խորհրդական Արտակ Բեգլարյանը Թելեգրամի  իր ալիքում կատարած հարցեր է ուղղել  ադրբեջանական այն էժանագին պրոպագանդիստներին ու զեղծարարներին, որոնք փորձում են տարբեր փաստեր, այդ թվում՝ իր վերադարձն Արցախ ներկայացնել որպես շրջափակման հանրահայտ փաստի ժխտման հիմք:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «1. Կարո՞ղ եք ցույց տալ Արցախի գեթ մեկ քաղաքացի, ով ալիևյան բռնապետական ռեժիմի կողմից փակված ճանապարհով անցել է ազատորեն՝ առանց Կարմիր խաչի կամ ռուս խաղաղապահների ուղեկցության:
2. Գիտե՞ք, որ ձեր շրջափակման ահաբեկչության պատճառով 100 օրվա ընթացքում այդ ճանապարհով տեղի չի ունեցել մարդկանց շուրջ 245,000 մուտք և ելք:
3. Իսկ միգուցե ձեր «էկո»-ահաբեկիչները նաև հաշվել են, որ այդ ընթացքում միայն 1,376 մարդ է տեղաշարժվել այդ ճանապարհով, և բոլորն էլ՝ Կարմիր խաչի կամ խաղաղապահների ուղեկցությամբ:
4. Իսկ փորձե՞լ եք ձեր քառակուսի և/կամ վաճառված տրամաբանությամբ հարցնեք ինքներդ ձեզ, որ եթե շրջափակում չկա, ապա ինչու՞ են Կարմիր խաչն ու խաղաղապահները ուղեկցում անխտիր բոլոր մարդկանց (այն էլ՝ խիստ սահմանափակ քանակի)՝ ի տարբերություն դեկտեմբերի 12-ին մեկնարկած «էկո»-ահաբեկչությանը նախորդող ժամանակաշրջանի:
5. Եթե նույնիսկ ոչ դուք, ապա գոնե ձեր հանցագործ աղաները չգիտե՞ն, որ դրանցից 858-ը բաժանված ընտանիքների անդամներ էին, իսկ 518-ը՝ հիվանդներ ու նրանց հարազատներ:
6. Իսկ կարո՞ղ է հանկարծ ատելությունից մթագնած ձեր ուղեղները փայլատակած լինեն այն հանճարեղ մտքով, որ միգուցե ես այդ 858 մարդկանց շարքում եմ եղել...
Կգնաք ու ձեր էժանագին զեղծարարությունները կանեք ձեր գյուղական մեյդաններում, ինչպես փորձեցիք ՄԱԿ-ի Արդարադատության միջազգային դատարանում ու ստացաք համապատասխան փաստական ու իրավական ապտակը:
Օրը կգա, և Արցախը ազատ կլինի ադրբեջանական բռնությունից, ատելությունից ու կեղծիքներից, իսկ ճշմարտությունն ու արդարությունը կհաղթեն ֆաշիզմին ու նիհիլիզմին: Նախքան այդ՝ ալիևյան ռեժիմը փլուզվելու է՝ դրա բազմաթիվ ստրուկների թողնելով ատելության ու ստի փլատակների տակ...»,-գրել է Ա. Բեգլարյանը

СТЕПАНАКЕРТ, 22 марта, АРЦАХПРЕСС- "1. Можете ли вы показать хотя бы одного гражданина Арцаха, свободно проезжающего по этой дороге, закрытой диктаторским режимом Алиева, без сопровождения Красного Креста или российских миротворцев?
2. Знаете ли вы, что из-за ваших репрессий по этой дороге за 100 дней не осуществлялись 245 000 въездов и выездов людей?
3. А может ваши "эко"-террористы также посчитали, что за это время в двух направлениях осуществлялось перемещение  всего 1376 человек, и все это в сопровождении Красного Креста или миротворцев?
4. А вы не пробовали своей квадратной и/или продажной логикой задаться вопросом: что если блокады нет, то почему Красный Крест и Миротворцы конвоируют всех без разбора (и очень ограниченное количество), в отличие от даты начала "эко"-теракта 12 декабря?
5. Если не вы, то ваши криминальные аги точно знают, что 858 из 1376 были членами разлученных семей, а 518 - тяжелобольными и их родственниками.
6. А может случиться такое, что в ваших затуманенных ненавистью мозгах вдруг вспыхнет гениальная мысль о том, что, может быть, я был среди этих 858 человек...
Вы идите и проделывайте свои дешевые штучки на своих деревенских майданах, вспомните как вы судились в Международном суде ООН и получили соответствующую фактическую и юридическую оплеуху.
Придет день, и Арцах будет свободен от азербайджанского насилия, ненависти и лжи, а правда и справедливость победят фашизм и нигилизм. Перед этим рухнет алиевский режим, оставив многих своих раболепных под завалами ненависти и лжи...",- написал А. Бегларян.