Արցախին աջակցող պաստառ՝ Շվեդիա-Ադրբեջան խաղում
Եվրո-2024-ի ընտրական փուլի Շվեդիա-Ադրբեջան խաղում տանտերերի երկրպագուների տրիբունայում պաստառ է ցուցադրվել՝ իր աջակցություն Արցախի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Երկրպագուները պարզել են «Դադարեցրե՛ք Արցախի շրջափակումը» գրությամբ պաստառը, ինչպես նաև Հայաստանի և Արցախի դրոշները:
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Լևոն Պաչաջյանը, որը տևական ժամանակ է՝ բնակվում է Շվեդիայում.
«Շվեդիան հայամետ է, որովհետև մարդը, մարդկային կյանքը, մարդու ազատությունները բացարձակ արժեք են այստեղ: Ինչպես որ սպասում էի, երեկ 5-0 Շվեդիան հաղթեց Հայաստանի «հարևանին», իսկ տրիբունայում Արցախի և Հայաստանի դրոշները հիշեցնում էին, որ 120.000 հայ բլոկադայի մեջ են»,- armsport-ի փոխանցմամբ՝ գրել է Պաչաջյանը:

Прекратите блокаду Арцаха! Акция армянских болельщиков – на матче Швеция-Азербайджан
Швеция дома разгромила Азербайджан в матче второго тура отборочного турнира чемпионата Европы-2024 — 5:0.
СТЕПАНАКЕРТ, 28 марта, АРЦАХПРЕСС- Во время матча на стадионе в Стокгольме развевались флаги Республики Армения и Республики Арцах (НКР), был развернут баннер с надписью «Прекратите блокаду Арцаха!».
«Армянская молодежь в Швеции во время матча Швеция-Азербайджан провела акцию с флагами Арцаха, развернули и баннер. На нем было требование – чтобы террористы-азербайджанцы прекратили незаконную блокаду Арцаха», – сообщает молодежный офис АРФ «Дашнакцутюн».