Ստեփանակերտում մեկնարկել է սպարտակիադայի ծրագրով վոլեյբոլի մրցաշարը
Նախօրեին Ստեփանակերտում մեկնարկել է  սպարտակիադա մարզական միջոցառման ծրագրով անցկացվող վոլեյբոլի մրցաշարը,  որին  մասնակցում են  Արցախի հանրակրթական դպրոցների 7-12-րդ դասարանների աշակերտները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 19 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում  Ստեփանակերտի 11-րդ  ավագ դպրոցի աղջիկների վոլեյբոլի թիմի մարզիչ Գայանե Մելքումյանը տեղեկացրեց, որ մրցապայքարը տեղի է ունենալու երեք օր՝ երեք փուլով։ Արդյունքում հաղթող թիմը կմասնակցի ընթացիկ տարվա  հոկտեմբերին Հայաստանում կայանալիք սպարտակիադային։
Առաջին փուլում մրցեցին Ասկերանի, Մարտունու, Մարտակերտի և Ստեփանակերտի դպրոցների աղջիկների թիմերը։ Нет описания.
«Մրցումները անց են կացվում շրջանաձև եղանակով։
Վիճակահանությամբ խաղացել են Ստեփանակերտի համար11 ավագ  դպրոցի ու Մարտունու, ինչպես նաև Մարտակերտի և Ասկերանի աղջիկների հավաքականները»,-նշել է մեր զրուցակիցը։

В Степанакерте стартовал турнир по волейболу в рамках Спартакиады
Накануне в Степанакерте стартовал турнир по волейболу, проводимый по программе Спартакиады, в котором принимают участие учащиеся 7-12 классов общеобразовательных школ Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 апреля, АРЦАХПРЕСС: В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" тренер женской волейбольной команды старшей школы №11 Степанакерта Гаяне Мелкумян сообщила, что соревнования пройдут в течение трех дней в три этапа. В результате команда-победитель примет участие в Спартакиаде, которая пройдет в Армении в октябре этого года.
В первом туре соревновались команды девушек из школ Аскерана, Мартуни, Мартакерта и Степанакерта.
«Соревнования проходят по круговой системе.
По жеребьевке сыграли команды девушек Степанакертской старшей школы №11 и Мартуни, а также команды девушек Мартакерта и Аскерана», - отметила наша собеседница.
Следует отметить, что в первом туре победу одержали команды Степанакертской школы №11 и Аскеранской школы.