«Վրաստանի հայ համայնք» ՀԿ նախագահ Արթուր Միրզոյանը Թբիլիսիում ենթարկվել է հարձակման, ըստ նրա՝ պատճառը ապրիլի 24-ի միջոցառումներն են
«Վրաստանի հայ համայնք» ՀԿ նախագահ Արթուր Միրզոյանը Թբիլիսիում ենթարկվել է հարձակման:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 22 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Այս մասին Միրզոյանը հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջում: Նրա խոսքով՝ երեկոյան, երբ գրասենյակից գնում էր տուն, իր վրա դիմակավորված 3 անձ է հարձակվել:
«Նրանցից մեկը սկզբում նկարահանում էր ինձ վիդեո տարբերակով, երկու հոգի մոտեցան՝ համոզվելու համար, որ ես Արթուրն եմ, այսինքն՝ ուշադիր նայում էին ինձ, դրանից հետո փորձեցի հեռանալ, բայց հարձակվեցին ինձ վրա: Գետնին ընկա, վիրավորում էինք միմյանց, էդ ընթացքում գլխիս ու մարմնիս էին հարվածում: Մի քանի տեղ ունեմ վնասվածք: Վերջին պահին կարողացա վեր կենալ ու պատասխան հարվածել իրենց, 3-րդ մարդը, որը վիդեո էր նկարում, մոտեցավ ու փորձեց օգնել մյուսներին, բայց վերջում, երբ շատ աղմուկ եղավ, փախան»,-ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ պատմեց Միրզոյանը:
Վերջինս դեպքից հետո զանգահարել է ոստիկանություն:
Արթուր Միրզոյանը վստահ է, որ կատարվածը կապ ունի ապրիլի 23-ի և 24-ի՝ Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված միջոցառումների հետ. «Փորձում են վախեցնելով խոչընդոտել մեր ձայնը: Կոչ եմ անում Թբիլիսիի հայությանը ապրիլի 24-ին կանգնեն ու իրենց արդար ձայնը բարձրացնեն»:

В Тбилиси совершено нападение на председателя общественной организации «Армянская община Грузии» Артура Мирзояна
В Тбилиси сегодня, 21 апреля, совершено нападение на председателя общественной организации «Армянская община Грузии» Артура Мирзояна.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 апреля, АРЦАХПРЕСС: Об этом Артур Мирзоян сообщил на своей странице в Facebook.
Он сказал, что люди были в масках. «Когда я шел домой из офиса. От моего офиса до дома около 200 метров. На меня напали 3 человека в масках, один из которых снимал. Два человека подошли, чтобы убедиться, что я Артур, после этого я понял все и попытался уйти, но они напали на меня, я упал на землю».
Артур Мирзоян сообщил, что его били по разным частям тела, в том числе по голове.
По его словам, этот инцидент  обусловлен мероприятиями связанными с годовщиной Геноцида армян: «Они пытаются помешать армянам, запугивая их таким образом. Я призываю присутствующих здесь армян поддержать тех армян 24 апреля, которые будут стоять до конца и возвысят свой справедливый голос. Я призываю достойных армян быть 24 апреля в 13:30 перед зданием Филармонии, чтобы мы могли пройти маршем перед посольством Турции».