Արցախցի բռնցքամարտիկը հաղթանակ է տոնել Եվրոպայի երիտասարդների առաջնության երկրորդ մրցումային օրվա մենամարտում
Բռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնության 2-րդ մրցումային օրը 3 հայ բռնցքամարտիկ հաղթանակ է տոնել։
Արցախցի բռնցքամարտիկը հաղթանակ է տոնել  Եվրոպայի երիտասարդների առաջնության երկրորդ մրցումային օրվա մենամարտում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 27 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրել է Արցախի Հանրապետության ԿԳՄՍ Սպորտի վարչության պետ Դանիել Մկրտչյանը։ Նրա խոսքով` գրագետ մենամարտ է անցկացրել նաև 54 կգ քաշային արցախցի Էրիկ Առստամյանը, ով առավելության է հասել Մալթայի ներկայացուցիչ Դյուսոն Չեմբեռի նկատմամբ։
60 կգ քաշային Ոսկան Ոսկանյանը շատ վստահ պարտության է մատնել իսրայելցի Եգոր Նովիկովին։ Օրվա վերջին հաղթանակը տոնեց 75 կգ քաշային Արմեն Պողոսյանը, որը պարտության մատնեց իսրայելցի Ահմեդ Ջաբարին։ Ընդ որում մեր մարզիկը երկու անգամ մրցակցին ենթարկեց նոկդաունի։

Боксер из Арцаха отпраздновал победу в поединке второго соревновательного дня ЧЕ среди молодежи
Во второй соревновательный день молодежного чемпионата Европы по боксу победу праздновали 3 армянских боксера.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 апреля, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщил начальник управления спорта при аппарате Министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах Даниел Мкртчян. По его словам, грамотный бой также провел Эрик Арстамян из Арцаха, в весовой категории 54 кг, который победил представителя Мальты Дюсона Чембера.
В весовой категории 60 кг Воскан Восканян уверенно победил израильтянина Егора Новикова. Последнюю победу дня одержал Армен Погосян в весовой категории до 75 кг, победивший Ахмеда Джабара из Израиля. Более того, наш спортсмен дважды отправил соперника в нокдаун.